Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Situaci v Nové Hradečné zvládáme vklidu

Situaci v Nové Hradečné zvládáme vklidu

20. 3. 2020

Podhorská obec Nová Hradečná je obklopená pahorkatinou Nízkého Jeseníku a zalesněného vrcholu Bradlo. Aktuálně je jen pár kilometrů vzdálená od uzavřeného města Uničov.

Ptáme se starosty obce Tomáše Müllera.

Situaci v Nové Hradečné zvládáme vklidu

Situaci v Nové Hradečné zvládáme vklidu

Jak se daná situace projevuje na chodu obce?
V naší obci zatím situaci zvládáme a máme ji pod kontrolou. Občané vesměs dodržují nařízení vlády a od čtvrtku se pohybují pouze s rouškami na ústech nebo překrytým obličejem. Žádná mimořádná opatření jsme zatím přijmout nemuseli.

Obracejí se na vás občané s řešením nějakých problémů?
V obci žije necelých 800 obyvatel. Jako starosta obce jsem hned v pondělí obešel osamocené seniory, abych se informoval, zda něco nepotřebují a mají zajištěny základní potřeby. Nejčastěji se na nás obracejí v otázce lékařských služeb, zajištění roušek a momentálně řešíme trochu zpoždění výplaty důchodů.

Funguje u vás dobrovolnická činnost?
Vyhlásili jsme pomoc a součinnost při šití roušek, které naši spoluobčané šijí spíš pro osobní potřebu k zabezpečení sebe a svých rodin. Dnes jsme dovezli nastříhanou látku na roušky ze sousedních Troubelic - děkujeme moc hodné paní Blance Hübnerové, a okamžitě rozvezli po místních dobrovolnicích, které se hned vrhly do šití. První kousky již začínají padat.
Pro potřeby obce jsem objednal 500 ks v Pasece.
Hlásí se nám dobrovolníci z řad občanů, ale zatím nebyl důvod k jejich aktivizaci.  

Jak se vás dotýká blízkost uzavřené oblasti uničovska?
Naši dobrovolní hasiči byli povoláni na pomoc s hlídáním hranice uzavřené oblasti. Život v obci zvládáme v tuto chvíli v klidu a apeluji i na občany s prosbou zachování chladné hlavy. Hlavně nepanikařit.


 

 

 

Autor: Yveta Sommerová