Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Sever regionu již spolupracuje

Sever regionu již spolupracuje

28. 11. 2022

Komunální volby jsou za námi, ustavující zastupitelstva také. „Karty“ jsou rozdány, nastal čas pracovat. První výjezd nového vedení města Šumperka měl jasný cíl: Jeseník.

Vedení radnic Šumperku a Jeseníku společně.

Vedení radnic Šumperku a Jeseníku společně.

„Obě města spojuje péče o společné rodinné stříbro - jesenické hory“ předeslal Václav Urban (STAN), místostarosta Jeseníku.

Zástupci Šumperka se od jesenických mohou inspirovat hned v několika oblastech. Město Jeseník nabídne konzultace šumperským o nastavení a administraci participativního rozpočtu zapojujícího obyvatele do řízení města. Je totiž velmi důležité využít dobrou a osvědčenou praxi Jeseníku. Město Šumperk chce na participativní rozpočet uvolnit 1 milion Kč.

Zástupci obou měst se shodli, že plánují realizovat výstavbu družstevních bytů pro mladé rodiny, pro které jsou hypotéky finančně nedostupné. Dále se diskutovalo téma efektivity odpadového hospodářství formou externích služeb nebo vlastních technických služeb.

"Město Jeseník pro nás může být v mnoha ohledech inspirací. Za poslední roky se zde podařilo rozjet tolik progresivních projektů! Například vysokorychlostní 5G síť či inovační HUB." uvedla svou motivaci k návštěvě Eva Kostecká (STAN), místostarostka města Šumperk.

Závěrem setkání zaznělo ujištění o nezbytnosti další vzájemné spolupráce v rámci regionu.

Autor: Alena Hálková