Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Propagace politiků ve vysílání za krajské peníze skončila

Propagace politiků ve vysílání za krajské peníze skončila

21. 6. 2021

Placená propagace hejtmanství v regionálních televizích TV Morava, TV Přerov a ZZIP za peníze daňových poplatníků je u konce. Krajští zastupitelé sice tyto tři soukromé televize na základě návrhu rady finančně podpořili, oproti předchozím letům ale poloviční částkou a nově navíc bez objednávky prezentace činnosti vedení kraje.

Propagace politiků ve vysílání za krajské peníze skončila

Propagace politiků ve vysílání za krajské peníze skončila

„Přehodnotili jsme rozsah mediální spolupráce a pro letošní rok jsme se rozhodli podpořit všechny tři soukromé televize částkou, která je snížena oproti předchozím letům o 50 % na celkových 2,5 milionu korun,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Zastupitelé se sníženou podporou regionálních televizních stanic, pro které byly krajské peníze důležitým zdrojem příjmů, souhlasili také s ohledem na fakt, že se jedná o podnikatele, kteří mají své zaměstnance. A kraj se v těchto dobách snaží drobné podnikatele podporovat. Jejich zaměstnancům  by v krajním případě hrozila v této nelehké době ztráta zaměstnání. 

Televize dostanou peníze formou individuální dotace. „Nebudeme u nich tedy objednávat žádné služby, jako tomu bylo v minulosti. Naším cílem je podpořit tyto soukromé televize jako zdroj informací pro občany, ale v žádném případně nebudeme zasahovat do vysílání nebo vyžadovat konkrétní obsah. Jak s penězi naloží, je na samotných televizích,“ dodal Josef Suchánek.