Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Příznivci starostů se setkali v Bezděkově

Příznivci starostů se setkali v Bezděkově

11. 9. 2019

Příjemná atmosféra a krásné počasí provázelo setkání přátel a příznivců hnutí STAN. Konalo se v pátek 6. září pod širým nebem na Levandulovém statku v Bezděkově. 

Příznivci starostů se setkali v Bezděkově

Příznivci starostů se setkali v Bezděkově

První kroky směrovaly na pole, kde se pěstují pravé bezděkovské levandule lékařské. Lukáš Drlík, zakladatel Levandulového statku, nás seznámil s příběhem, jak to všechno začalo s pěstováním levandule. Jeho hlavní motivací není vidina vysokých zisků, ale budování rodinného podniku, který navazuje na zemědělskou činnost jeho předků. Jeho snem je, aby byl statek předáván z generace na generaci stejně tak, jak to zná ze zahraničí. Ze slov Lukáše Drlíka čišelo velké nadšení pro malé fialové kvítky, kterými je provoněný celý statek, a obrovská pokora. Díky nápadům a úsilí, které celá rodina Drlíkových vynaložila k budování rodinného podniku, získali i řadu ocenění.

Druhým stanovištěm prohlídky byl maxiskleník, kde se ze semínek vypiplávají malé rostlinky. Pak jsme vylezli na půdu do sušárny, prohlédli si levandulovou galerii, destilérii a samozřejmě si také jako správní výletníci nakoupili něco levandulového v levandulovém krámku.

Po prohlídce jsme se vrátili na výletiště u levandulového pole. V okolí je klid, příroda na dosah ruky a spousta romantických míst. Přímo na poli stojí Levandulové altánky jako stvořené pro konání svateb pod širým nebem. Vloni zde Lukáš Drlík, který je zároveň zastupitelem v obci Úsov (pod kterou Bezděkov spadá), sezdal celkem 15 párů.

Během celého odpoledne se kromě vzájemného seznamování konverzovalo o různých tématech z veřejného života. Na přetřes se dostala témata k dopravní obslužnosti obcí i zřizování centrály cestovního ruchu v Olomouckém kraji. Na závěr poděkoval Radim Sršeň všem přítomným za podporu během voleb do Evropského parlamentu a zároveň informoval o průběhu jednání pro další volby. „V tuto chvíli jednáme o koalici s Piráty, hnutím ProOlomouc, KDU-ČSL a dalšími subjekty. Velmi důležitá bude spolupráce v průběhu příprav před krajskými volbami 2020,“ řekl Sršeň.

A co jsme ochutnali? Kuřecí a vepřové steaky na levanduli, levandulovou klobásku na grilu, levandulové víno, limonádu i bábovku. Hmmm, ty jsi má, levandulová...

Děkujeme Lukáši Drlíkovi za příjemné odpoledne a všem příznivcům STAN za přátelskou atmosféru. Tak zase někdy příště...

 

Autor:

Bezděkov 2019