Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Při debatě s občany kandidáti vystavili sTOPku korupci

Při debatě s občany kandidáti vystavili sTOPku korupci

10. 10. 2013

Minulý pátek uspořádali kandidáti TOP09 a STAN v kavárně U Bílého psa posezení s voliči ze Šumperka. Nejen občané města tak měli možnost dozvědět se, s čím do voleb jdou a sdělit možným budoucím poslancům, co je nejvíce trápí. Na setkání dorazili také iniciátoři projektu Rekonstrukce státu, který má mimo jiné za cíl dosáhnout přijetí protikorupčních zákonů. K této iniciativě se přidali také přítomní kandidáti z řad Starostů a nezávislých.
Při debatě s občany kandidáti vystavili sTOPku korupci

Při debatě s občany kandidáti vystavili sTOPku korupci

Protikorupční zákony se skloňují snad v každé kampani předcházející volbám do poslanecké sněmovny, zvolení zákonodárci však často po volbách na sliby zapomenou a protikorupční zákony uloží k ledu. Tomu se snaží předejít právě iniciativa Rekonstrukce státu, která rozjela svou kampaň Bla bla nevolím. Cílem akce je získat písemný závazek kandidátů do sněmovny, že podpoří klíčové protikorupční zákony, a následně sledovat, zda slovo dodrží. Voliči dostanou před volbami informaci o tom, kdo se k podpoře zákonů zavázal, kdo nabízí pouze vágní sliby a kdo v minulém období zákony blokoval.

„Iniciativu jsme podepsali, poněvadž nemáme problém se zavázat, že tu jsme pro občany této země a ti by měli mít možnost naši práci ve sněmovně kontrolovat,“ uvedla předsedkyně STAN v Olomouckém kraji a kandidátka Jana Němečková.