Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Představujeme vám nové vedení Krajského výboru STAN v Olomouckém kraji

Představujeme vám nové vedení Krajského výboru STAN v Olomouckém kraji

15. 5. 2023

Jak jistě víte, krajská organizace STAN Olomouckého kraje dostála kompletní obměny svého vedení. Má nového předsedu i oba místopředsedy. Kdo jimi je a jsou skutečně noví?

Michal Ondra, Josef Suchánek a Radek Brázda

Michal Ondra, Josef Suchánek a Radek Brázda

Josef Suchánek, předseda krajského výboru, je politik a manažer, který ve vyšších pozicích pracoval 30 let. Jeho posledním působištěm byla UP v Olomouci, kde zastával post ředitele Správy kolejí a menz. V komunálních volbách roku 2018 spoluzakládal oblast STAN Olomouc a zároveň koalici Piráti a Starostové. Na podzim téhož roku se stal opozičním zastupitelem Olomouce. Stejnou koalici o rok později vedl v rámci krajských voleb. Ta obsadila celkové druhé místo a díky svému koaličnímu potenciálu následně sestavila krajskou vládní koalici (radu) s hutím Spojenci a ODS. Od listopadu 2020 působí jako hejtman Olomouckého kraje. Nejlépe ho poznáte v jeho mottu: „Bez švindlů a faulů.“

Michal Ondra, první místopředseda krajského výboru, je ekonomem a zastupitelem města Hranice, předsedou Finančního výboru města Hranice, předsedou Kontrolního komise Místní akční skupiny Hranicko a také figuruje v Komisi pro majetkoprávní záležitosti Olomouckého kraje. Jelikož ví, jak jsou pro dané území důležití lokální podnikatelé, malé firmy a živnostníci, aktivně buduje networkingové kluby, které právě těmto podnikatelům umožňují se navzájem propojovat, sdílet zkušenosti a společně růst. V krajském výboru již dva roky pracoval jako člen, nyní má plán, že bude v maximální míře nápomocný předsedovi organizace, zaměří se na volební kampaň jak do evropských voleb, tak těch krajských, bude usilovat o výjezdní zasedání krajského výboru do oblastí a tím ještě více propojovat členy a registrované příznivce s hnutím STAN. Určitě jste od něj slyšeli tuto větu: "V aktivní politice chci být proto, aby moji potomci, mohli žít v zemi, která není zdevastovaná, a tím myslím nejen krajinu, ale i ekonomiku."

Radek Brázda, místopředseda krajského výboru, působí v komunální politice již od roku 1998 (1998-2005 místostarosta obce Troubky, 2005-2022 starosta obce Troubky, aktuálně od října 2022 opoziční zastupitel v obci Troubky). V letech 2012 a 2016 byl krajským zastupitelem a je jím doteď. Je také předsedou Komise pro rodinu a sociální věci Rady Olomouckého kraje. Jako člen předsednictva Sdružení místních samospráv ČR, z.s., vede pracovní skupinu pro sociální záležitosti obcí. Byl jedním ze zakládajících členů STAN v Olomouckém kraji a několik let rovněž krajským předsedou. Volný čas věnuje rodině a jeho velkou zálibou je ochotnické divadlo, kdy v rodné obci vede místní soubor. Od dětství se také aktivně věnuje fotbalu, nyní jako hráč veteránské ligy v malé kopané.

Autor: Alena Hálková