Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Pozvání do Dřevohostic

Pozvání do Dřevohostic

30. 11. 2023

Poslední sněm oblastní organizace Přerovsko se konal na zámku městyse Dřevohostice. Pojďme se blíže podívat, čím ještě jsou Dřevohostice zajímavé.

Starosta Petr Dostál u tabule s úkoly

Starosta Petr Dostál u tabule s úkoly

Dřevohostice najdeme na půli cesty z Přerova do Bystřice pod Hostýnem. Mají téměř 1500 obyvatel a vede je již třetí volební období nezávislý starosta Petr Dostál, který je registrovaný příznivec STAN.

 

Kromě již zmíněného renesančního zámku, ideálního k pořádání svateb, se můžou Dřevohostice pochlubit bohatým společenským a spolkovým životem, zastoupeni jsou sokoli, hasiči, senioři, myslivci, Fčelka-zpěváci, divadelní ochotníci, farníci atd. Možná jste již slyšeli o tradičních setkáních dechových hudeb, které se každý rok koná uprostřed léta, letos pořádali dokonce třicátý ročník, nebo o Velkém figurálním betlému, který je každoročně postavený uprostřed náměstí.

 

„Starostování musí člověka bavit a svým způsobem naplňovat“, říká Petr Dostál. „Tak jako každá jiná obec v republice i my řešíme tradiční obecní starosti, třeba jak opravit stoletou kanalizaci či rozbitou silnici, zda dříve rekonstruovat Dům služeb nebo obnovit fasádu sokolovny...“

Motto: „Hlava může být v oblacích, ale nohama musíte stát na pevné zemi“.

Autor: Alena Hálková