Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Poslankyně Naiclerová pořádá seminář o whistleblowingu. Představí příklady dobré praxe.

Poslankyně Naiclerová pořádá seminář o whistleblowingu. Představí příklady dobré praxe.

30. 1. 2023

Již zítra, v úterý 31. ledna, se Poslanecká sněmovna stane dějištěm odborného semináře k tématu whistleblowingu, neboli ochraně oznamovatelů protiprávního jednání. Uskuteční se tam totiž odborný seminář na toto téma pod záštitou poslankyně Hany Naiclerové (STAN).

Poslankyně Hana Naiclerová

Poslankyně Hana Naiclerová


Na programu semináře jsou zejména dosavadní zkušenosti s problematikou ochrany oznamovatelů, a to jak na obcích, tak v soukromém sektoru, kde dlouhou dobu fungují programy compliance. Jedním z cílů semináře tak je sdílet příklady již fungující dobré praxe.


Účast potvrdil ředitel Odboru střetu zájmů a boje proti korupci z Ministerstva spravedlnosti Jiří Kapras, tajemník úřadu Městské části Brno střed Petr Štika a zástupci firem: státní České pošty i několika soukromých společností.


Hlavním tématem semináře nicméně bude návrh zákona o ochraně oznamovatelů, který již leží v Poslanecké sněmovně. Jedná se o transpozici evropské směrnice, kterou musí Česká republika provést. "Věřím, že se bude jednat o produktivně strávené odpoledne a těším se na setkání s kolegy poslanci, novináři i zástupci neziskového sektoru," uvedla pořadatelka semináře, poslankyně za Olomoucký kraj Hana Naiclerová.


Seminář se uskuteční v úterý 31. ledna 2023 od 14:00 hodin, místnost A56, Sněmovní 4. Registrace je možná i pro širokou veřejnost, a to na e-mailu naiclerovah@psp.cz