Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Pomáhá Olomoučanům zachránit jejich byty. V září se Andrea Hanáčková popere v barvách STAN o křeslo primátorky

Pomáhá Olomoučanům zachránit jejich byty. V září se Andrea Hanáčková popere v barvách STAN o křeslo primátorky

10. 4. 2022

Oblastní sněm Starostů a nezávislých zvolil svou lídryni pro komunální volby v Olomouci. Kandidátku povede stávající zastupitelka města Olomouce a docentka Katedry divadelních a filmových studií Univerzity Palackého Andrea Hanáčková.

Andrea Hanáčková, lídryně STAN v Olomouci

Andrea Hanáčková, lídryně STAN v Olomouci

Ta se v zastupitelstvu v poslední době věnuje především kauze bytových družstev. Dlouhodobě zanedbávaný problém město neřešilo a nyní hrozí, že nebudou dodrženy sliby z roku 2000 a členové družstva si za byty během převodu do osobního vlastnictví zaplatí ještě jednou.

 

„Je neakceptovatelné, že za dva uplynulé roky nedokázala stávající Rada města najít manažerské ani právní řešení situace 400 rodin. Na zastupitelstvu stále dokola řešíme různé varianty, v lavicích pro veřejnost marní svůj čas naštvaní a frustrovaní nájemníci. Město problém způsobilo, ale následky nesou občané,“ říká Andrea Hanáčková

 

O budoucí vizi města má jasnou představu.

 

„V podzimních volbách mi jde o to, aby se Olomouc probrala z ospalosti a potácení se v hluboké dluhové pasti. Přeji si město, které dobře pečuje o své občany a přitom aktivně hledá nové příležitosti rozvoje. Využijme konečně potenciál největšího zaměstnavatele ve městě Univerzity Palackého! A postavme na první místo, co je pro Olomouc skutečně podstatné: jasně definovaná hodnota historického města s mladým duchem, čisté ulice a čistý vzduch, rozumná parkovací politika a pocit bezpečí v městské hromadné dopravě i před nádražím. Kompletní program představíme voličům v následujících týdnech,“ dodává Andrea Hanáčková.

 

Další v pořadí na kandidátce STAN jsou architekt Petr Daněk, ředitelka domova pro seniory Eva Machová, vedoucí Oddělení nerostných surovin na Ministerstvu průmyslu a obchodu Jaroslav Reif, podnikatel František Šváb nebo prorektor Univerzity Palackého Michal Malacka.

 

Nové městské zastupitelstvo zvolí Olomoučané 23. a 24. září.

 

„Voliči v posledních volbách ocenili schopnost jednotlivých stran se domluvit a spolupracovat. Proto mám velkou radost, že jsme pokročili v jednáních se Stranou zelených a že brzy podepíšeme společné memorandum. Prostor na kandidátce dáme také nezávislým osobnostem města Olomouce,“ uzavírá Andrea Hanáčková. 

Autor: Alena Hálková