Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj OLOMOUCKÝ KRAJ POMŮŽE OBCÍM VE VÝSTAVBĚ NOVÝCH CYKLOSTEZEK

OLOMOUCKÝ KRAJ POMŮŽE OBCÍM VE VÝSTAVBĚ NOVÝCH CYKLOSTEZEK

5. 2. 2021

Rada Olomouckého kraje odsouhlasila schválení smlouvy o spolupráci s obcemi Lesnice a Leština při výstavbě nových cyklostezek v rámci projektu „Moravská stezka“. Olomoucký kraj tak bude koordinovat a realizovat výstavbu na vybraných koridorech a pomůže obcím s organizační i finanční stránkou.

OLOMOUCKÝ KRAJ POMŮŽE OBCÍM VE VÝSTAVBĚ NOVÝCH CYKLOSTEZEK

OLOMOUCKÝ KRAJ POMŮŽE OBCÍM VE VÝSTAVBĚ NOVÝCH CYKLOSTEZEK

Moravská stezka je projekt cyklostezek, který má vést z malebné obce Mikulovice u Polských hranic až do jihomoravské Břeclavi. Olomoucký kraj chce na svém území zajistit vybudování páteřního koridoru pro cyklisty, kteří se díky cyklostezce vyhnou frekventovaným silnicím. „Vybudování nového úseku je dalším krokem ke kompletaci projektu Moravské stezky, kterému jako rekreační cyklistka velmi fandím,“ komentuje radní pro investice Zdeňka Dvořáková Kocourková.

 Nově vybudovaný úsek bude propojovat spojnice mezi Zábřehem a Lesnicí a Zábřehem a Leštinou. Vznikne 2,5 km nové cyklostezky s předpokládanými náklady kolem 21 milionů Kč. „Realizace tohoto projektu proběhne pod záštitou kraje, který pomůže jak s finanční, tak  s organizační stránkou,“ doplňuje Dvořáková Kocourková.

"V současné době také aktivně na národní a evropské úrovni bojujeme za navýšení prostředků z evropských fondů určených pro výstavbu cyklostezek tak, aby se nám podařilo v příštích letech celou páteřní síť zkompletovat a ve vzdálenější budoucnosti třeba také naplnit sen našich olomouckých příznivců dojet na kole z Olomouce do Vídně na sachr a kávu," dodal Radim Sršeň.