Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Olomoucký kraj dnes zahajuje očkování

Olomoucký kraj dnes zahajuje očkování

8. 1. 2021

"Olomoucký kraj dnes zahajuje očkování v sociálních zařízeních pro seniory, ve snaze ochránit ty nejzranitelnější z nás. Za sociální oblast Olomouckého kraje tuto logisticky náročnou operaci dozoruje náměstek Ivo Slavotínek, kterému chci tímto za jeho nasazení poděkovat," říká hejtman Josef Suchánek. 

Olomoucký kraj dnes zahajuje očkování

Olomoucký kraj dnes zahajuje očkování

Očkování v domovech seniorů proběhne během pátku, víkendu a v prvních dnech příštího týdne v celkem pěti zařízeních. Jako první je na řadě Domov pro seniory Tovačov.  Tým z Fakultní nemocnice Olomouc podal vakcínu zájemcům z řad klientů i zaměstnanců.

Při očkování v těchto zařízeních si ověříme časování, fungování a potřebné návaznosti celého procesu a máme zároveň možnost dále ladit celý postup tak, aby při dalším masivním nasazení fungoval pokud možno bezchybně.

Do Olomouckého kraje by mělo během ledna dorazit necelých 14 tisíc dávek očkovací vakcíny, a to jak pro zdravotníky, tak pro seniory. Je ale pravdou, že se i tento parametr může změnit. My pak musíme operativně reagovat na podobné změny v původně předpokládaném scénáři. Počítáme s nimi.

Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje