Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Olomoucká krajská organizace STAN doporučila Radima Sršně na evropskou kandidátní listinu

Olomoucká krajská organizace STAN doporučila Radima Sršně na evropskou kandidátní listinu

29. 9. 2023

Krajský výbor politického hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ v Olomouckém kraji doporučil nominaci Radima Sršně na kandidátní listinu pro nadcházející volby do Evropského parlamentu.

Radim Sršeň

Radim Sršeň

„Jsem rád, že jsme ve STAN nabrali jasný směr pro evropské volby a naše působení v rámci EU. Být aktivní, podílet se na hledání společných řešení, pomáhat regionům, které to potřebují, a zapojovat více mladé lidi. Mým snem je, aby naše země byla od nejmenší vesničky až po hlavní město aktivní součástí velké evropské rodiny. A jako její již plnoletý člen se uměla ozvat a podílet na společné budoucnosti“ říká Radim Sršeň se svou pověstnou „sršní“ energií.

Radim Sršeň v současné době působí jako náměstek ministra pro místní rozvoj. V organizační struktuře STAN je předsedou oblastní organizace Šumpersko. Již čtvrté volební období je starostou obce Dolní Studénky. Dále ho můžete potkávat v Evropském výboru regionů nebo jako vysokoškolského učitele evropských studií na VŠE, v SMS ČR nebo v MAS Šumperský venkov.

Kandidátku hnutí STAN sestavují na základě nominací krajských organizací Jan Farský a Danuše Nerudová, kteří byli celostátním výborem schváleni jako lídři kandidátky. Na kandidátku chtějí kromě nominantů STAN pozvat také silné nezávislé osobnosti.

Autor: Alena Hálková