Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Očkování mimo nemocniční prostory odstartovalo v Komunitním centru Konice

Očkování mimo nemocniční prostory odstartovalo v Komunitním centru Konice

24. 2. 2021

Ve spolupráci s hejtmanstvím Olomouckého kraje odstartoval pilotní projekt očkování seniorů. V očkovacím centru v Konici dnes začalo první očkování seniorů mimo síť nemocnic, kdy byli naočkováni první senioři ve věku nad 80 let. 

Očkování mimo nemocniční prostory odstartovalo v Komunitním centru Konice

Očkování mimo nemocniční prostory odstartovalo v Komunitním centru Konice

„Očkujeme zde seniory nad 80 let, od 1.3. k nim přibydou senioři 70 plus. Očkovací místo je zřízeno v prostorách komunitního centra. Konici jsme vybrali jako vhodnou lokalitu, kdy jde o okrajovou oblast Olomouckého kraje a zároveň je ale dobře dostupná pro mobilní tým z Fakultní nemocnice Olomouc. Vyzkoušíme si tak, jak bude fungovat případné očkování v dalších obcích s rozšířenou působností,“ říká hejtman Josef Suchánek. 

„Velmi oceňuji vstřícný přístup Olomouckého kraje i Fakultní nemocnice Olomouc. Zhruba 3týdenní zdržení bylo zapříčiněno nedostatkem vakcín. V průběhu dneška a zítřka bude naočkováno 163 přihlášených seniorů z 21 obcí, které jsou součástí územního obvodu Konice, ke kterému jsme připojili i obce Přemyslovice a Lukou. Moje poděkování patří i starostkám a starostům všech obcí, kteří se zapojili do této akce nejen zjišťováním zájmu svých obyvatel, ale i zabezpečením dopravy lidí k očkování. Děkuji i Charitě Konice, za poskytnutí následné zdravotní péče a kolegyním z odboru sociálních věcí, které bezvadně zvládly registraci lidí a celou logistiku akce,“ shrnul starosta Konice Michal Obrusník.