Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Oblastní sdružení STAN Olomouc má své předsednictvo

Oblastní sdružení STAN Olomouc má své předsednictvo

26. 4. 2021

V neděli 25. května večer se v online prostoru konal ustavující sněm Oblastního sdružení (OS) Olomouc politického hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ. V Olomouckém kraji bylo ustaveno vůbec první oblastní sdružení. Předsedkyní byla zvolena vysokoškolská pedagožka a olomoucká zastupitelka Andrea Hanáčková.

 

Andrea Hanáčková, předsedkyně Oblastního sdružení STAN Olomouc

Andrea Hanáčková, předsedkyně Oblastního sdružení STAN Olomouc

Sněmu předsedal Radek Brázda, předseda krajského výboru, zdravice pronesl senátor Marek Ošťádal a hejtman Josef Suchánek (mimo jiné také člen tohoto OS). Dále vystoupil místopředseda krajského výboru a zároveň lídr letošní kandidátky Tomáš Müller.

Nominace do předsednictva OS Olomouc přijalo sedm lidí, kteří se již několik let ve STAN politicky angažují. Spojuje je chuť pracovat a rozvíjet své město, hanáckou metropoli.

Devatenáct hlasujících členů a registrovaných příznivců STAN rozhodlo o svém pětičlenném předsednictvu. Předsedkyní byl zvolena vysokoškolská pedagožka a olomoucká zastupitelka Andrea Hanáčková.

Ve svém představení vzpomněla na Olgu Havlovou, která vždy říkala, že člověk má dělat to, na co má sílu. „Já si k tomu sama pro sebe dodávám: to, za co je ochotný přijmout odpovědnost. Za tři roky práce v politice a také ve vedení katedry na Filozofické fakultě Univerzity Palackého jsem si osvojila participativní způsoby řešení různých výzev. Na nás teď je, abychom stanovili, v čem bude jedinečný, čitelný a rozpoznatelný olomoucký STAN. Chtěla bych, abychom společně formulovali vizi, kterou pak budeme společně ochotně naplňovat. Každý podle toho, na co má sílu a za co je ochotný přijmout zodpovědnost,“ sdělila Hanáčková. 

Do funkce 1. místopředsedy byl zvolen architekt Petr Daněk, 2. místopředsedou byl zvolen František Šváb. Členy pětičlenného výboru doplňují Michal Frantík a Petr Fojtík.

Předsednictvo Oblastního sdružení Olomouc
Předsedkyně OS Olomouc: Andrea Hanáčková
1. místopředseda OS Olomouc: Petr Daněk
2. místopředseda Olomouc: František Šváb
Členové předsednictva: Michal Frantík a Petr Fojtík


Kdo je Andrea Hanáčková?

Andrea Hanáčková je vysokoškolská pedagožka, docentka Univerzity Palackého Olomouc a zastupitelka města Olomouc za koalici PIRÁTI A STAROSTOVÉ.

„Jako zastupitelka za STAN v Olomouci prosazuji od roku 2018 hodnoty autentické slušné a empatické politiky, v níž hrají hlavní roli veřejný zájem a veřejná služba. Působím v kulturních komisích města i kraje, v redakčních radách regionálních periodik a v pracovních skupinách, které se zabývají udržitelným rozvojem. Nejpraktičtější aspekty politiky mi nabízí práce v Komisi městské části Hejčín. Politika je ideální prostředí pro učení se z vlastních chyb, ženská energie v tom může být nápomocná. Ctím principy participace a spolupráce.“

Kontaktní údaje: hanackova.andrea@seznam.cz