Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj O předvolební kampani v Olomouci se píše v MFDNES

O předvolební kampani v Olomouci se píše v MFDNES

31. 8. 2022

V olomoucké příloze MLADÉ FRONTY DNES vyšel dne 25. 8. 2022 článek o tom, jak Marek Zelenka, současný zastupitel za STAN na olomoucké radnici a kandidát do olomouckého zastupitelstva, zveřejnil video o padesátistránkovém magazínu „Měníme Olomouc“, vydaném za městské peníze.

 

Možná už máte ten magazín doma. Jde o kampaň? A je férová?

Marek Zelenka

Marek Zelenka

Primátor Miroslav Žbánek tvrdí, že jde o jakousi dlouho plánovanou „výsledkovou kampaň“ v rámci plnění Místní agendy 21.

Místní agenda 21 je stručně řečeno nástroj pro plnění cílů udržitelného rozvoje, které definovala OSN. MA21 má podrobně popsaný postup, jak a co se má dělat, třeba že si má radnice pověřit konkrétní osobu naplňováním MA21. Nebo že strategické dokumenty se mají projednávat s veřejností apod. Vše se musí dokladovat, aby obec dostala „fajfku“ a postoupila do další úrovně. Ovšem rozhodně po zúčastněných nepožaduje, aby těsně před volbami vydávala padesátistránkové brožury každému Olomoučanovi do schránky. A už vůbec s MA21 nesouvisí jakási další brožura k plnění volebního programu aktuální koalice, na kterou odkazovalo minulé číslo, vysvětluje Marek Zelenka.

Zastupitelé STAN hlasovali pro zapojení Olomouce do tohoto projektu. Už z toho důvodu doporučují, aby každý Olomoučan sám zhodnotil obsah té „výsledkové kampaně“ a jak bude reálně souviset s MA21.

Autor: Alena Hálková