Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Nový průmyslový park nabídne stovky pracovních míst

Nový průmyslový park nabídne stovky pracovních míst

26. 4. 2018

Stovky pracovních příležitostí mohou v budoucnu vzniknout v novém průmyslovém parku, který vyroste v lokalitě Staré Rybníky mezi Dluhonicemi a Předmostím.

Dvě skladovací haly chce začít stavět v Přerově ještě letos na podzim developer Panattoni Europe. Jedním z vážných zájemců o skladovací prostory je i přerovská firma Ardon, která vyrábí ochranné pracovnípomůcky a oděvy.

V lokalitě Staré Rybníky mají vyrůst dvě haly pro skladování a lehkou výrobu s administrativním, sociálním a technickým zázemím.

Součástí projektu je i výstavba inženýrských sítí, zpevněných ploch, parkovacích míst pro více než tři sta aut, oplocení areálu a sadových úprav. Haly budou umístěny v západní části města a lokalita je přímo napojená na silnici I/55.

„Záměr už prošel posouzením vlivu na životní prostředí a máme v právní moci jak EIA, tak i projekt připojení inženýrských sítí. Do poloviny května by měl být hotový projekt pro územní řízení, a poté začneme vyřizovat souhlasy dotčených účastníků. Pokud všechno dobře půjde, zahájíme stavbu ještě na podzim letošního roku,“ uvedl Antonín Prachař, koordinátor projekčních prací společnosti Panattoni Czech Republic Development.
 

Lehká průmyslová výroba a sklady

Smyslem záměru je podle něj rozšířit možnost nabídky pro investory v lokalitě, která město nezatěžuje dopravou ani hlukem. V lokalitě Staré Rybníky se počítá s lehkou průmyslovou výrobou a skladovacími prostory, které nijak nezatíží životní prostředí.

Jedním z vážných zájemců o využití skladovací haly je i přerovská firma Ardon, která se specializuje na výrobu ochranných pracovních pomůcek, oděvů a obuvi, a stávající kapacity jí už nestačí.

„Naše představa je taková, že bychom chtěli, aby nová hala stála už do léta příštího roku. Práci by zde našlo sto dvacet zaměstnanců, z toho nových asi deset procent,“ upřesnil jednatel firmy Ardon Tomáš Voženílek.

Společnost distribuuje pracovní oděvy, obuv a ochranné pomůcky, jako svařovací brýle, rukavice, respirátory nebo sluchátka.

 

Lákadlo pro investory

Město doufá, že průmyslový park v lokalitě Staré Rybníky přiláká investory. Volné stavební pozemky mezi Předmostím a Dluhonicemi se rozkládají na ploše 29 hektarů.

„Čtyřhektarová parcela pro projekt Panattoni je umístěna jihovýchodně od ulice Staré Rybníky. Požadujeme, aby u ploch výroby a skladování bylo ponecháno minimálně dvacet procent zeleně,“ uzavřel Pavel Gala z odboru koncepce a strategického rozvoje přerovského magistrátu.

https://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/novy-prumyslovy-park-nabidne-stovky-mist-20180424.html

Autor: Jana Přecechtělová