Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Na debatě v Lošticích padlo mnoho dotazů

Na debatě v Lošticích padlo mnoho dotazů

17. 6. 2021

Ve středu 16. června proběhla v loštické kavárně U Lišky Bystroušky debata s lídrem Tomášem Müllerem a dalšími kandidáty. Debaty se zúčastnil také hejtman Josef Suchánek, zastupitel města Olomouce Viktor Tichák a prostějovská zastupitelka Hana Naiclerová.

Hejtman Josef Suchánek, Tomáš Müller, Hana Naiclerová

Hejtman Josef Suchánek, Tomáš Müller, Hana Naiclerová

Tématem debaty bylo například vypořádání se s koronavirovou krizí z úrovně kraje či současná ekonomická situace. „Debata v Lošticích měla skvělou atmosféru. Lidé se zajímali, jak bychom řešili epidemii nebo jak chceme dát do pořádku zdevastovanou ekonomiku a obrovský státní dluh. Jsem rád, že mnohé z našich odpovědí můžeme dokládat konkrétními příklady z našeho dosavadního působení na obcích a na kraji,” uvádí lídr koalice Piráti a Starostové Tomáš Müller. 

Mnoho otázek padlo z řad publika také na situaci v Olomouckém kraji. „Děkuji za pozvání na tuto debatu, kterou jsem si opravdu užil. Publikum mělo velmi zajímavé dotazy přímo na kraj a tak jsem rád, že jsme jim mohli poskytnout informace z první ruky. Doufám, že podobný formát debat v budoucnosti zopakujeme,” uvádí hejtman Josef Suchánek. 

Debaty se kromě občanů z Loštic a okolí zúčastnili také starostka a místostarosta města Loštice. Kromě zástupců města Loštice bylo v publiku také několik starostů z okolních obcí. „Během debaty padlo hned několik dotazů týkajících se ekonomiky a finanční situace České republiky, kraje i obcí. Já jakožto předseda finančního výboru v Olomouci tyto otázky často řeším a jsem rád, že jsme měli příležitost sdělit lidem svůj plán, jak z toho ven,” uvádí Viktor Tichák.