Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Ministr vnitra a současně předseda hnutí Starostové a nezávislí navštívil Olomouc.

Ministr vnitra a současně předseda hnutí Starostové a nezávislí navštívil Olomouc.

1. 4. 2022

Hvězdná debata ministra vnitra a hejtmana (oba STAN) se uskutečnila dne 31. 3. 2022 v Olomouci s veřejností nad aktuálními tématy.

Hejtman Josef Suchánek, 1. místopředsedkyně krajského výboru Olomouckého kraje Andrea Hanáčková a ministr vnitra Vít Rakušan.

Hejtman Josef Suchánek, 1. místopředsedkyně krajského výboru Olomouckého kraje Andrea Hanáčková a ministr vnitra Vít Rakušan.

I přes svůj vysoce napjatý ministerský program si vyčlenil ministr vnitra a současně předseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan dvě hodiny času na debatu s veřejností v Olomouci.

Téměř sto osobně přítomných posluchačů a posléze aktivních účastníků debaty v sále velmi pozorně naslouchalo jasným, pevným a zřetelným slovům o současných nejaktuálnějších otázkách týkajících se především válečné vlny uprchlíků z Ukrajiny. Jak k těmto potřebným přistupují v olomouckém KACPU, prakticky popsal olomoucký hejtman Josef Suchánek. Moderátorkou akce byla olomoucká zastupitelka, vysokoškolská pedagožka a místopředsedkyně krajského výboru Olomouckého kraje Andrea Hanáčková, která připomněla památku nedávno zesnulé americké ministryně zahraničí Madeliene Albrightové.

Kompletní záznam debaty nabízíme na FB profilu STAN Olomoucký kraj https://www.facebook.com/starostoveolomouckykraj.

 

Autor: Alena Hálková