Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj MICHAL MALACKA PODAL REGISTRACI DO SENÁTNÍCH VOLEB

MICHAL MALACKA PODAL REGISTRACI DO SENÁTNÍCH VOLEB

19. 7. 2022

Právník a vysokoškolský pedagog Michal Malacka podal registraci do senátních voleb, ve kterých bude kandidovat jako kandidát hnutí STAN ve volebním obvodu č. 61 - Olomouc. Ten zahrnuje mimo Olomouc dalších 30 obcí od Věrovan až po Město Libavá. 

 

Tuto skutečnost oznámil již dříve, ale protože samotný záměr Michala Malacky a hnutí STAN ke kandidatuře nestačí, je třeba jej provést i úředně. To znamená, že se mimo jiné musí podat registrace příslušnému úřadu.

Michal Malacka u registračního úřadu

Michal Malacka u registračního úřadu

Moji dnešní registraci k volbám do Senátu provázel pocit správného kroku.

Sice jsem sám sebe nemohl zaregistrovat, což považuji za podivné, jelikož musel přijít můj zmocněnec a vše s úředníky vyřídit. Myslím, že by administrativa měla být jednoduchá a srozumitelná pro nás všechny. Jak jsem uvedl v 8 vizích pro Olomoucko, chci v Senátu usilovat také o omezení zbytečné byrokracie.“

Mezi nezbytné náležitosti patří doklad o státním občanství kandidáta, prohlášení kandidáta se souhlasem jeho kandidatury, určení zmocněnce, nejde-li o nezávislého kandidáta, a v případě nezávislého kandidáta i petiční arch s nejméně 1000 podpisy. Ke kandidatuře je nezbytné složit kauci ve výši 20.000,- Kč, která je ale v případě zisku alespoň 6 % hlasů vratná.  

Kandidáti nejen do senátních, ale i do komunálních voleb měli čas podat registraci do 19. 7. 2022 do 16 hodin. 

 

Autor: Alena Hálková