Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Krajské zastupitelstvo 2016 - 2020 Krajské výbory a komise 2016 - 2020 Výbor pro regionální rozvoj

Výbor pro regionální rozvoj

  Sršeň Radim

Tři hlavní programové priority

1. Transparentnost a efektivní vynakládání prostředků Olomouckého kraje.

2. Vyvážený a integrovaný rozvoj Olomouckého kraje s větším zapojením všech aktérů a regionů, postavený na kvalitním vzdělání.

3. Méně papaláštví, více svěžího větru a úsměvu do Olomouckého kraje.

Tři největší úspěchy v politické kariéře

1. Finalista soutěže Starosta roku 2013 (mezi 5 nejlepšími) – vážím si hlavně proto, že jsou to občané, kteří do soutěže případně přihlašují svého starostu, někdy dokonce i tajně tak, jako v mém případě.

2. Prezident Evropské asociace LEADER pro rozvoj venkova – první zástupce zemí střední a východní Evropy v historii organizace na tomto postu (a zároveň i nejmladší).

3. Starostování v Obci Dolní Studénky – úspěšná realizace řady projektů EU, vytvoření a rozvoj Místní akční skupiny Šumperský venkov, která úspěšně implementuje metodu LEADER a „naučila“ obce a další významné aktéry spolupracovat a aktivně a společně se podílet na jeho rozvoji.

Proč kandiduji na hejtmana?

Jako starostovi obce se mi nelíbí letité praktiky v Olomouckém kraji, arogance, papalášství, klientelismus, ovlivňování rozdělování dotací z ROP i krajských dotačních titulů systémem „já na bráchu, brácha na mě“, zabarikádování myslí představitelů kraje ve slonové věží trojměstí Olomouc-Přerov-Prostějov, přehlížení venkovských a periferních regionů Olomouckého kraje. V neposlední řadě špatné hospodaření Olomouckého kraje a jeho odtažitost od obyčejných lidí, a to i přesto, že ti tvoří Olomoucký kraj i jeho hlavní kapitál.

Proč kandiduji za STAN?

Je mou ctí i potěšením kandidovat pod hlavičkou STAN, na rozdíl od jiných politických stran a hnutí se nejedná o one man show a prázdnou slupku lidí s nenaplněnými ambicemi, ale o seskupení úspěšných starostů napříč republikou. Ti ve svých obcích a městech opakovaně prokázali své nasazení, nadšení a schopnost řídit obce, tu si dokonce úspěšně dokázali přenést i do lavic Poslanecké sněmovny, Senátu a Evropského parlamentu. Mají tak i ten nejlepší předpoklad řídit kraje tak transparentně a hospodárně, jako své obce. 16 let jsem se i přes opakované nabídky držel mimo vody politických stran a hnutí, nicméně nelituji, že jsem před dvěma lety vstoupil do řeky STAN, naopak, těší mne možnost pracovat s řadou osobností a zajímavých lidí, od kterých se mohu inspirovat.


 Štětař Kamil