Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Krajské zastupitelstvo 2016 - 2020 Krajské výbory a komise 2016 - 2020 Komise pro životní prostředí

Komise pro životní prostředí

  Kolečkářová Blanka

Pětačtyřicetiletá Blanka Kolečkářová se během svého života několikrát stěhovala, takže o sobě ráda říká,  že je všudezdejší. I proto se pro ni stala osudovou záležitostí komunální politika, která ve všech částech  země provází a oslovuje občany. V současnosti pracuje druhé volební období jako starostka Držovic, o  jejichž osamostatnění se na žádost tamních občanů sama výrazně zasadila. Protože její zájem o politiku a  občanskou společnost nekončí na hranici obce Držovice, rozhodla se v loňských podzimních volbách  kandidovat do krajského zastupitelstva, kde v současnosti zasedá. Nejen zde by se ráda zasadila o to, aby  lidé přestali vnímat politiku negativně.

Kromě svých spoluobčanů se Blanka Kolečkářová věnuje také své rodině. Miluje slovácký folklór a toulky přírodou se svými nejbližšími, při kterých si ráda zahraje na kytaru. U té ovšem její láska k hudbě nekončí, zahraje také na klavír, či varhany. Za svou práci byla svými spoluobčany odměněna nominacemi v soutěžích Starostka roku 2010, nebo Žena regionu 2012.

O politice v české kotlině říká: „Politika je věc, která se dotýká denně nás všech, neboť každý z nás je občanem nějaké vesnice či města. Věřím, že - pokud se do politiky dostanou takoví lidé jako pracovití, stateční a nadšení starostové - bude politika opět na dobré úrovni a lidé si politiků začnou znovu vážit. Vždyť starosty a lidi aktivní v komunální politice, každý z nás zná, protože s nimi bydlí v obci či městě.“


  Šírek Jiří

Narodil jsem se v Přerově, celý život ale žiji v Kojetíně.
Po absolvování přerovského gymnázia jsem vystudoval obor zootechnika na Vysoké škole zemědělské v Brně. Od roku 1987 do roku 1998 jsem byl zaměstnancem plemenářského podniku, později společnosti Genoservis Olomouc. V letech 1998 – 2010 jsem zastával funkci místostarosty města Kojetín a od roku 2010 jsem jeho starostou. Zároveň jsem ve funkci předsedy mikroregionu Střední Haná.
Zajímám se o přírodu, zejména o ornitologii, rád fotografuji a jsem autorem několika knih s vlastivědnou a historickou tématikou a článků v ornitologických časopisech.

Ze sportu mám nejraději tenis, fandím fotbalistům Sigmy Olomouc, rád piju bílé víno z jižní Moravy, mám rád Hanou a její kulturu a lidi.
Těší mě, že se nám v Kojetíně i v mikroregionu Střední Haná podařilo za poslední roky hodně věcí změnit k lepšímu a pozitivně ovlivnit jeho tvář.
Jsem ženatý a mám dva syny.