Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Krajské zastupitelstvo 2016 - 2020 Krajské výbory a komise 2016 - 2020 Komise pro dopravu

Komise pro dopravu

  Daněk Petr

Narodil jsem se v roce 1980 v Olomouci, kde žiji celý život. Vystudoval jsem územní plánování na Stavební fakultě Vysokého technického učení v Brně, v současnosti pracuji ve státní organizaci Správa železniční dopravní cesty.

V roce 2014 jsem spoluzaložil komunální politické hnutí ProOlomouc, které je nyní součástí zastupitelstva města Olomouce v křeslech opozice. Do zastupitelstva Olomouckého kraje kandiduju, neboť jsem nespokojený s jeho současným vedením a směřováním. Znepokojuje mě nepřehledné a nesystémové přidělování dotací a všudypřítomný klientelismus.

Velké možnosti zlepšení podmínek pro život v kraji vidím ve zkvalitnění sociálních služeb, v lepší koordinaci investic mezi krajem a obcemi nebo v systémovém zlepšování dopravních možností s větším ohledem na osoby s postižením, děti a seniory.


  Nimrichtr Jaroslav

Před deseti lety mě přesvědčili kamarádi a známí, abych šel do komunální politiky. Dlouho jsem odolával, ale nakonec jsem do toho šel a dnes již třetí volební období jsem starostou obce Postřelmov. Profesně jsem začínal u Českých drah, ale před tím než jsem začal dělat starostu, jsem téměř třicet let pracoval u Správy silnic Olomouckého kraje. Při této práci jsem poznal prakticky celé dva okresy Šumperk a Jeseník. Tento krásný kraj s nádhernou přírodou mi rozhodně není lhostejný, a proto jsem se rozhodl, že se pokusím přispět svými zkušenostmi z profesního života a komunální politiky k jeho dalšímu rozvoji. Podle mě je největším problémem našeho regionu dopravní dostupnost, a proto bych byl velmi rád, kdyby se podařilo vyvrátit rčení, že Olomoucký kraj končí u Mohelnice.

Život v kraji, to je život ve městech a v obcích. Jsou to radosti i starosti všech lidí. Já jsem přesvědčen, že největší přehled o tom, co lidé v našem kraji opravdu potřebují, mají starostové, a proto kandiduji na kandidátní listině Starostové ProOlomoucký kraj.