Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Komunitní centrum, kanalizace, rekonstrukce školy je v ohrožení

Komunitní centrum, kanalizace, rekonstrukce školy je v ohrožení

27. 11. 2020

Daňový přešlap, kterým by obecní rozpočty přišly o miliony, bude mít dopad nejen na zastavení nebo zrušení plánovaných rozpočtů, ale dotkne se i živnostníků, řemeslníků a firem, které pro obce projekty realizují. 

Beňov

Beňov

V obci Beňov na Přerovsku mají v ohrožení hned tři velké a dlouhodobě připravované projekty. Prvním je rekonstrukce budovy s cílem vybudovat komunitní centrum a sociální byty ve dvou etapách za celkem 25 mil. korun.

„Na objekt je zpracovaná projektová dokumentace a do 30.11 2020 bude vydáno platné stavební povolení Stavební úřadem Magistrátu města Přerov,“ doplňuje Ivo Pitner, starosta Beňova. Druhým je hotový projekt kanalizace za 16 milionů korun. A do třetice bude v ohrožení rekonstrukce učeben v ZŠ/MŠ, který se připravoval 3 roky a hodnota je 3 mil. korun. 

"Ve městě Jeseník máme v plánu výstavbu multifunkčního hřiště s ledovou plochou. Už jednou jsme projekt museli posunout vzhledem k výpadku příjmů v souvislosti s vládními restrikcemi v rámci jarní vlny koronaviru,“ říká místostarosta Václav Urban. Cena projektu je napočítána na 35 mil. korun. Vzhledem k dopadům daňového balíčku je financování tohoto investičního záměru na Dukelské ulici již podruhé ohroženo.

Radek Brázda
předseda KV STAN