Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj KOALIČNÍ SMLOUVA DOSTALA ZELENOU

KOALIČNÍ SMLOUVA DOSTALA ZELENOU

12. 1. 2021

První týden v lednu byl nabitý a důležitý pro další vývoj STANu. Vyjednávací tým, který v čele s Vítem Rakušanem pracoval na přípravách pro utvoření koalice tisíce hodin, aby připravil spolupráci s Piráty pro volby do Poslanecké sněmovny na základě partnerství a férovosti. 

KOALIČNÍ SMLOUVA DOSTALA ZELENOU

KOALIČNÍ SMLOUVA DOSTALA ZELENOU

Pro STAN by výsledkem mohlo být získání 20 poslaneckých křesel. Koalice míří na výsledek přes 25 % a neskrývá ambice stát se vítězem voleb, což s sebou nese největší šanci, jak změnit poměry v naší republice. A o to tady jde především. Vše ale záleží na dalším vývoji v ČR, zejména kovidové situaci a společenském rozpoložení.

V koaliční smlouvě je zakotveno 105 tezí, na kterých začne pracovat, tzv. vládní tým a pak samostatné programové komise. Podle Víta Rakušana i Ivana Bartoše panuje shoda na více než 70 % programových témat, i když vidění světa máme v několika směrech odlišné, přesto jsme schopni nalézt společnou cestu. Zkušenosti máme z krajských voleb, kdy jsme spojovali naše krajské programy. Tehdy docházelo k doplňování a vzájemnému prolínání programových bodů bez větších neshod. 

Radek Brázda,
předseda krajského výboru STAN Olomouckého kraje