Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Jana Němečková: Léto ve znamení oslav i příprav na volby

Jana Němečková: Léto ve znamení oslav i příprav na volby

15. 8. 2012

Začátek léta jsem strávila ošetřováním své dcerky Peťky, bojující s její novou nemocí, a společně s rodinou jsme prožívali hodně těžké chvíle, než byla pojmenována diagnóza, za což jsme vděčni mladé doktorce Šánové ze šumperské nemocnice, která jí zachránila život. Den mých jubilejních 50. narozenin, kterým byla neděle 8. července, jsem tedy měla možnost strávit v přítomnosti svých nejbližších, dceru mi ráno propustili z nemocnice a po Bohoslužbě v šumperském kostele jsme strávili krásné chvíle na faře při společném obědě s mojí evangelickou rodinou.
Jana Němečková: Léto ve znamení oslav i příprav na volby

Jana Němečková: Léto ve znamení oslav i příprav na volby


Oslavy pokračovaly v pondělí navečer se zaměstnanci a členy zastupitelstva obce, kde mne mile překvapila hojná účast i přes začínající dobu dovolených, nechyběli na ní pracovníci na VPP, naše „obecní dítě“ Pavel Krymlák, kterému (poté co osiřel) děláme opatrovníka, a nevidomý Michal Raclavský (asistent starosty) těšící se v současné době z půlročního syna Dominika.
V úterý jsem navštívila s pohoštěním klub seniorů, kdy při gratulacích zaznělo krásné „za dalších padesát let se tady sejdeme a popřejeme si.“ Další den měli možnost kolegové ze STANu ochutnat „sněhové trubičky od Chlupové babičky“ v Praze na setkání ve sněmovně, kde jsem s potěšením vnímala, jak chutnají pořád stejně, přestože maminka, která zakládala cukrářskou firmu před 22 lety, už téměř tři roky není mezi námi. Ve čtvrtek jsem zakončila první kolo oslav s kolegy z krajského výboru STAN a TOP 09 a po desetidenní pauze, kdy jsem se věnovala napůl pracovním povinnostem a napůl manželovi, který čerpal dovolenou, jsme zakončili oslavy grilováním s rodinou na zahradě mého rodného domu.
Druhou polovinu července jsme strávili společně se synem Davidem přípravou volební kampaně, poněvadž termín krajských a senátních voleb se nezadržitelně blíží. Tečkou mojí relaxace o prázdninách byl prodloužený víkend v srpnu, který jsme strávili společně s manželem a dcerou na Valašsku, rodišti mých předků. Byli jsme na svatbě Esterce a Jarouškovi v Hošťálkové, kde se vdávala prvorozená dcera evangelického faráře Petra Maláče a obřad byl pro mne nezapomenutelným zážitkem. Tři bratři nevěsty vystupovali společně s dalšími mladými v průběhu obřadu, tóny houslí a jejich zpěv mi zní v uších ještě dnes. Bylo to moooc krásné a ráda se podělím i se čtenáři Stanovin citací několika veršů z bible, které byly pro obřad vybrány z 1. listu Korintským: Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící hrom a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano, kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano, kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje. Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.“ Věřím, že těmito krásnými slovy z knihy všech knih jsem poskytla energii i těm, kteří mají ještě dovolenou před sebou, a přeji do nadcházejících podzimních voleb všem kolegům a kolegyním, kteří kandidují do zastupitelstev krajů i do Senátu, aby ve zdraví zvládli následující dva měsíce a nechť je úspěšnou tečkou za jejich úsilím datum 13. a 20. října.