Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Jak probíhalo sázení lesů u pevnosti Fort Radíkov?

Jak probíhalo sázení lesů u pevnosti Fort Radíkov?

20. 10. 2019

Jak jsem (ne)sázel stromky. Včera jsem se jako další (deseti)tisíce občanů v celé republice zúčastnil akce Lesů ČR. Obnova lesa má pro mě opravdu velký smysl a nemá cenu tady mudrovat nad různými (i oprávněnými) aspekty, které zde mohou hovořit proti. Vzal jsem s sebou syna a jeho spolužáka, což mi dává smysl rovněž. 

Jak probíhalo sázení lesů u pevnosti Fort Radíkov?

Jak probíhalo sázení lesů u pevnosti Fort Radíkov?

Nebyl jsem úplně spokojený při zjištění, že se nejedná o šestihodinovou brigádu na pomoc lesu, ale spíš o propagaci, osvětu, happening na téma obnovy lesa. Informace pořadatelů v Radíkově o tom, že si každá dvojice/trojice zasadí 2-5 stromků potvrzuje výše řečené.

Nakonec to ale nebylo tak hrozné, s kluky jsme se přidali ke skupině, která sadila žaludy a kaštany a naše trojice si vysázela jeden cca 100metrový řádek. Snad naše listnáče vzejdou. Akci přes výhrady s nedostatkem práce hodnotím pozitivně, mj. pro opravdu velkou účast dětí všech věkových kategorií a jejich zájem o tuto fakt zásadní problematiku. Může to mj. přispět k tomu, že z těchto dětí nevyrostou lidé, kteří v budoucnu ostudně vydají developerovi nejúrodnější hektary okolní půdy, aby je mohl s obrovským ziskem zalít betonem a asfaltem. Jak to nedávno (jistě zcela nezištně) udělali krajští zastupitelé Olomouckého kraje za ANO, ODS a ČSSD v Hněvotíně. V čele s šibalem hejtmanem. A snad tyto děti nebudou cynicky válcovat mínění občanů a dokonce obecního zastupitelstva, které se v případě Hněvotína nyní oprávněně brání žalobou na tento absurdní (zlo)čin krajských zastupitelů vládnoucích stran. I o tom to je.

Josef Suchánek