Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Hudební festivaly ušima hejtmana Josefa Suchánka

Hudební festivaly ušima hejtmana Josefa Suchánka

23. 6. 2023

Nedávno jsem měl příležitost během jednoho víkendu zažít hned několik muzikálně zajímavých akcí, nad kterými jsem rád převzal záštitu.

Hejtman Josef Suchánek

Hejtman Josef Suchánek

Jednak jsem přijal pozvání Tomáše Pavelky, našeho nejmladšího starosty v obci Mořice a současně předsedy mSTAN, na jejich tradiční open air revival festival. Šlo o festival bigbítu, kde hrály revivalové kapely, což mi velmi vyhovuje, byť jejich skladby nebyly originály. Slyšel jsem hodinové vystoupení kapely Metallica revival, hráli opravdu na vysoké úrovni. Lidi se bavili, užívali si příjemnou letní pohodu se vším, co k takovému festivalu patří.

Poté jsem jel do vedlejší obce Pavlovice u Přerova na další festival, tentokrát dechové hudby s názvem Hudební Pavlovice Václava Drábka 2023. Kontrast to byl vskutku veliký! Nicméně i tam jsem viděl mnoho skutečně nadšených hudebníků všech věkových kategorií, včetně dětí.

Do třetice jsem den nato jel do Bílé Vody na Brossmannův festival duchovní hudby. Tento již 12. ročník festivalu zahajovala varhanním koncertem varhanice a skladatelka Katta v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Festival stále pokračuje a jeho poslední koncert ještě můžete stihnout v neděli 25. 6. 2023, zpívat bude světově známý sbor Permoník Choir Karviná s programem Když jsi v štěstí máš přátel mnoho.

Těší mě, že u nás v Olomouckém kraji je tak rozmanitá nabídka hudebních zážitků. Každý si tak najde, co mu vyhovuje, co mu udělá radost a co ho povzbudí.

Josef Suchánek