Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Hejtmanem je Josef Suchánek

Hejtmanem je Josef Suchánek

30. 10. 2020

Dnešní ustavující zastupitelstvo Olomouckého kraje se konalo pod rouškou koronavirových opatření, kombinovanou formou prezenční a online účasti.  

Hejtmanem je Josef Suchánek

Hejtmanem je Josef Suchánek

Na ustavujícím zastupitelstvu bylo 47 přítomných, 7 zastupitelů bylo připojeno distančně/online a 1 člen se omluvil. Zasedání řídil zastupitel Ivo Slavotínek, který konstatoval, že zastupitelstvo je schopno zasedat a usnášet se. Hned druhým bodem programu bylo složení slibu členy Zastupitelstva Olomouckého kraje. 

Hlasování o uvolněných členech zastupitelstva. Pro nové období od 31. 10 bude uvolněno 9 zastupitelů: hejtman, 4 náměstci, 3 členové rady a 1 uvolněný člen zastupitelstva, z celkového počtu 55 zastupitelů. 

Hejtmanem Olomouckého kraj byl zvolen Josef Suchánek silnou převahou hlasů, pro se vyslovilo 32, proti byli 4 členové, zdrželo se 18, nehlasoval 1. 

„Děkuji všem za důvěru! Moc si jí vážím a cítím velký závazek,“ řekl Josef Suchánek.   


Kdo je novým hejtmanem Olomouckého kraje?
 
Ing. Josef Suchánek (57 let)
 
Je úspěšný manažer, který má zkušenosti s řízením několika velkých firem a organizací, mezi nimi například velkoobchodní prodejny Makro ČR nebo skupina internetových obchodů Vltava Stores. Naposledy pracoval jako ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého. Dlouhodobě se zabývá řízením lidí a projektů. Hovoří dobře anglicky.

Od roku 2018 je členem hnutí Starostové a nezávislí. Do politiky ho přivedlo přání posouvat věci vpřed a pomáhat měnit Olomouc a její okolí k lepšímu. V březnu 2020 byl zvolen lídrem společné krajské kandidátky PIRÁTI a STAROSTOVÉ a po úspěšných volbách se 30. října stal hejtmanem Olomouckého kraje. Mezi jeho koníčky patří chalupaření, včelaření, příroda, sport a hudba.

 

 

Autor: