Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Hejtman Josef Suchánek přivítal prezidenta Pavla s chotí v Olomouckém kraji

Hejtman Josef Suchánek přivítal prezidenta Pavla s chotí v Olomouckém kraji

30. 10. 2023

V pondělí 30. 10. 2023 přivítal hejtman Josef Suchánek prezidenta Petra Pavla a jeho manželku Evu Pavlovou v Olomouckém kraji, kam přijeli na dvoudenní návštěvu. „Jsem rád, že když Petr Pavel v kampani i po svém zvolení zdůrazňoval význam regionů a zájmu o ně, nebyla to jenom prázdná slova. To, že se prezident rozhodl část svého programu v Olomouckém kraji strávit na Jesenicku, považuji za důkaz jeho zájmu o problémy strukturálně postižených regionů, k nimž sever Olomouckého kraje určitě patří,“ komentoval návštěvu prezidentského páru hejtman Suchánek.

Prezident Petr Pavel a hejtman Josef Suchánek

Prezident Petr Pavel a hejtman Josef Suchánek

Během pobytu prezidenta Pavla v Olomouckém kraji je naplánovaná návštěva Univerzity Palackého, kde se kromě setkání s vedením univerzity připravuje také debata se studenty. Poté se uskuteční jednání prezidenta s hejtmanem a krajskými radními, první dáma se mezitím zúčastní otevření Centra pro řešení konfliktů a mediaci na Právnické fakultě v Olomouci. Následovat bude již zmíněná cesta na Jesenicko, které je jedno z míst se složitou socioekonomickou situací. Právě tam bude možné potkat se veřejně s panem prezidentem při debatě s občany.

V úterý pak prezidentský pár i s hejtmanem navštíví areál továrny společnosti WOOX, ZŠ ve Vápenné, poobědvá s místními starosty, prohlédnou si Ruční papírnu ve Velkých Losinách a přesunou se zpět do Olomouce na debatu s příslušníky Velitelství pozemních sil AČR.

Autor: Alena Hálková