Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Hejtman Josef Suchánek představil na sněmu Svazu měst a obcí ČR komunitní projekty Olomouckého kraje a pozval na návštěvu kraje prezidenta Pavla.

Hejtman Josef Suchánek představil na sněmu Svazu měst a obcí ČR komunitní projekty Olomouckého kraje a pozval na návštěvu kraje prezidenta Pavla.

19. 5. 2023

Hejtman Josef Suchánek, předseda Krajské organizace STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ Olomouckého kraje, zahajoval včerejší program Komunálního veletrhu 2023 v Olomouci. Vystoupil také jako jeden z hlavních řečníků na včerejším sněmu Svazu měst a obcí ČR a večer se účastnil Přednáškového a benefičního večera na podporu Ukrajiny. 

Hejtman Suchánek na Komunálním veletrhu

Hejtman Suchánek na Komunálním veletrhu

Včerejší veletržní program byl mimo jiné zaměřený na téma kybernetická bezpečnost, proto hejtman zmínil vlastní zkušenost uživatele v dřívějším zaměstnání s kyberútokem.

Na sněmu vystoupil s tématy propojujícími kraj s obcemi. Mluvil o adaptaci a integraci ukrajinských uprchlíků v kraji, o zvýšení energetické soběstačnosti kraje a obcí, o výhledu legislativní úpravy komunální a komunitní energetiky. Vyzdvihl unikátní projekt Odpady Olomouckého kraje coby municipální řešení odpadů měst a obcí v dlouhodobém horizontu. Nabídl spolupráci kraje v připomínkovém řízení legislativních návrhů SMO ČR, který je rovněž připomínkovým místem pro oblast municipalit.

Mezi nejsilnější momenty veletrhu i sněmu řadí osobní setkání s prezidentem Petrem Pavlem: „Pozval jsem pana prezidenta i s manželkou na návštěvu Olomouckého kraje, přislíbil mi, že brzy přijede. Na prezidentskou návštěvu se velmi těším.“

Autor: Alena Hálková