Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Hejtman Josef Suchánek chce obhájit svou funkci. Povede kandidátku Starostů pro Olomoucký kraj.

Hejtman Josef Suchánek chce obhájit svou funkci. Povede kandidátku Starostů pro Olomoucký kraj.

2. 3. 2024

Krajský sněm Starostů a nezávislých jednohlasně schválil stávajícího hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka jako svého lídra v zářijových krajských volbách. Povede kandidátku, která se bude jmenovat Starostové pro Olomoucký kraj.

Hejtman Josef Suchánek na krajském sněmu

Hejtman Josef Suchánek na krajském sněmu

“Za čtyři roky jsme dosáhli v Olomouckém kraji skvělých úspěchů. Především jsme po našich předchůdcích zcela obrátili trend neustálého zadlužování Olomouckého kraje. Snižujeme dluh a rekordně investujeme. Daří se nám i v dalších oblastech. Proto chci navázat na svou dosavadní práci i v příštím volebním období,” říká hejtman Josef Suchánek. 

Na druhém místě kandidátní listiny bude dlouholetá a úspěšná starostka Čelechovic na Hané Jarmila Stawaritschová, na třetím místě pak stávající krajský radní a úspěšný starosta Konice Michal Obrusník.

“Kandidátní listina se bude skládat z osvědčených i nových tváří ze všech koutů našeho kraje. Výrazné zastoupení na ní budou mít právě starostové a starostky, protože právě oni svou každodenní prací přispívají k tomu, že se nám daří Olomoucký kraj posouvat dál a zlepšovat podmínky pro život našim obyvatelům,” doplňuje hejtman Suchánek.

Volby do zastupitelstva Olomouckého kraje se uskuteční v druhé polovině září. Občané volí 55 zastupitelů, kteří následně ze svých řad volí hejtmana a dalších deset členů Rady Olomouckého kraje.