Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Hanácký divadelní máj je v plném proudu.

Hanácký divadelní máj je v plném proudu.

30. 4. 2018

Z Němčic nad Hanou se od soboty stalo město divadel. Začal totiž dvaatřicátý ročník postupové přehlídky ochotnických divadel a divadel pro děti a mládež Hanácký divadelní máj 2018. Jako první se němčickému publiku v sobotu odpoledne představilo Rádobydivadlo Klapý s dramatem „U kočičí bažiny“.
 

Akce je pro Němčice již tradičně velkým svátkem. Divadlem žijí všichni, včetně starostky Ivany Dvořákové, která několik divadelníku ubytovala u sebe doma.

„Debaty o scénářích, hereckých výkonech a obecně o divadle máme doma od snídaně až do pozdních nočních hodin,“ usmívá se starostka.

„Naštěstí manžel, dlouholetý němčický ochotník, je naladěný na stejnou vlnu jako já,“ dodala Ivana Dvořáková.

V sobotu večer se v sále Kina OKO uskutečnilo slavnostní zahájení. Poté následovala komedie „Habaďúra aneb nájemníci pana Swana“ v podání ochotníků z Těškovic.

„Komedie je divácky vděčný žánr. Odborná porota většinou čeká od souborů něco hlubšího, ale herci hrají především pro publikum. A z tohoto pohledu byla Habaďúra trefou do černého,“ dodává předsedkyně dětské poroty Zdeňka Gregorová ke shlédnutému představení

Divadelní maraton pokračuje i v následujících dnech.

Jedno z nejočekávanějších představení bude v úterý 1. května „Převýchova v díře“, kterou nastudoval domácí soubor DS Na štaci. Přeju jim zaplněný sál. Protože potlesk je pro herce tou největší odměnou,“ vyslovila své přání místním hercům starostka Němčic.

https://prostejovsky.denik.cz/kultura_region/hanacky-divadelni-maj-je-v-plnem-proudu-podivejte-se-20180429.html

Autor: Jana Přecechtělová