Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Europoslanec v Olomouckém kraji

Europoslanec v Olomouckém kraji

29. 7. 2019

Přátelská atmosféra panovala na setkání se znovuzvoleným europoslancem panem Stanislavem Polčákem, který zavítal do Olomouckého kraje v pátek 19. července. Pozvání přijali členové krajského výboru STAN a zástupci Koalice pro Olomoucký kraj.

Europoslanec v Olomouckém kraji

Europoslanec v Olomouckém kraji

Stanislav Polčák obeznámil přítomné s děním v evropském parlamentu, který aktuálně zvolil do čela  Evropské komise paní Ursulu von der Leyen. Jako člen frakce EPP byl ztotožněn s volbou této kandidátky a podpořil ji také svým hlasem. Vyzdvihl, že je velmi podstatné, aby vystupování českých europoslanců ve stejné frakci bylo jednotné. Ursula von der Leyen vyhrála volby mírnou převahou hlasů, což ale není pro europarlament nic neobvyklého. Rozhovor se rozvinul ohledně nového požadavku na připravení dvou jmen kandidátů na eurokomisaře, které má jmenovat každá členská země. Koho bude nominovat Česká republika ale není v tuto chvíli jasné.
Debata se ubírala směrem k Olomouckému kraji, práci v zastupitelstvu Olomouckého kraje a krajským volbám plánovaným na příští rok. Předseda klubu Koalice pro Olomoucký kraj Ivo Slavotínek kvitoval dobrou spolupráci v rámci Koalice pro Olomoucký kraj, která je založena na základních principech transparentnosti a boji proti klientelismu. Vzhledem k dosavadním zkušenostem vyjádřil otevřenost k vzájemnému jednání a spojení sil i pro další období. Senátorka a krajská zastupitelka Jitka Seitlová se rovněž připojila k názoru spojování sil. V úvahu přicházejí dvoustranné dohody i vytvoření velké široké koalice.

 

Autor: Yveta Sommerová