Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Dolnostudénský festival dechových orchestrů a mažoretek "Hudba bez hranic 2022"

Dolnostudénský festival dechových orchestrů a mažoretek "Hudba bez hranic 2022"

15. 7. 2022

Petr Janda se skupinou Olympic a stovky dalších muzikantů a mažoretek ze tří zemí Evropy zahráli a vystoupili spolu s dolnostudénskými talenty. Mezinárodní festival dechových orchestrů HUDBA BEZ HRANIC 2022 letos dosáhl plnoletosti - 18.ročník.

Hudba bez hranic 2022

Hudba bez hranic 2022

Uskutečnil se v termínu. 17.-18.června. Pátek byl ve znamení vystoupení hudebních skupin Broum Band, The Reason a úžasné vystoupení připravila legendární skupina OLYMPIC s Petrem Jandou.

Účastníky i návštěvníky festivalu přivítal starosta obce Dolní Studénky a organizační ředitel Radim Sršeň, hejtman Olomouckého kraje pan Josef Suchánek, senátor PČR pan Miroslav Adámek, zakladatelka a ředitelka festivalu Vlasta Sršňová, umělecký ředitel festivalu pan Luboš Vepřek a moderátor Jakub Dolníček. Kulturní areál byl zaplněn nadšenci muziky a celý večer i díky krásnému a poměrně teplému počasí byl opravdovou velkou muzikantskou lahůdkou. 

V sobotu dopoledne proběhl tradiční průvod skupin muzikantů a mažoretek ulicemi Šumperka, kde všechny přivítal starosta města pan Tomáš Spurný, a poté následovaly koncerty a představení všech skupin v parku U sovy a Na točáku. Vyvrcholení festivalu čekalo ve Studénkách odpoledne. Paprskovitý průvod obcí do kulturního areálu, zde zahájení a poté vystoupení všech účastníků. Po zaznění festivalové znělky následovaly hymny všech zúčastněných zemí v podání DO Zábřeh a Ódu na radost - hymnu Evropské unie zahráli všichni přítomní muzikanti. Letos to byli: spolupořádající DECHOVÝ ORCHESTR ZÁBŘEH, pozvání přijaly dvě zahraniční kapely: Dechový orchestr z Polska – ORKIESTRA DETEJ W SWARZEDZU a SLAŠŤANSKÁ KAPELA ze Slovenska. Dále vystoupily: DECHOVÝ ORCHESTR ZUŠ HRANICE NA MORAVĚ (takže to nakonec byla Hudba s Hranicemi) a také domácí kapela KDO MÁ ČAS. Z mažoretek k nám zavítala děvčata ze Swarzedzu a děvčata skupiny Severovýchod Zábřeh. Krásná a působivá vystoupení předvedli místní šikovní umělci - děti z Mateřských škol a ze Základní školy Dolní Studénky. Nejstarší žáci školičky celé odpoledne také moderovali. Nezapomenutelným a dechberoucím zážitkem byl pro všechny večerní KONCERT FILMOVÉ HUDBY S VIDEOPROJEKCÍ, kde na pódiu účinkoval velký DECHOVÝ ORCHESTR ZÁBŘEH se svými vynikajícími - i dětskými sólisty a s pěveckým sborem. Celé festivalové dění bylo zakončeno nádherným ohňostrojem.

I díky krásnému počasí se letošní 18.ročník festivalu velmi vydařil. Odhadujeme, že vystoupení festivalu shlédlo cca 6 500 návštěvníků, vystoupilo cca 380 účinkujících. Velký dík patří pořádajícím organizátorům:  Obci Dolní Studénky, Dechovému orchestru Zábřeh, Místní akční skupině Šumperský venkov a především hasičům, sokolům a myslivcům, kteří se bravurně postarali o celé zázemí této náročné akce, občerstvení a stravování pro všechny přítomné a přípravu celého areálu. Poděkování patří také všem sponzorům a především Olomouckému kraji za významnou finanční podporu.

Vlasta Sršňová, ředitelka festivalu

Autor: Alena Hálková