Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Dobrovolnictví pro Danuši Nerudovou

Dobrovolnictví pro Danuši Nerudovou

28. 5. 2024

Jednoho březnového dne jsem se stala součástí týmu dobrovolníků na podporu Danuše Nerudové, která kandiduje ve volbách do Evropského parlamentu. Volby se v České republice konají 7. a 8. června 2024.

Dobrovolnice Lucie Bělehrádková

Dobrovolnice Lucie Bělehrádková

Jsem velice vděčná za tuto příležitost. Díky účasti na předvolebních aktivitách, můžu zažívat na vlastní kůži prvky kontaktní kampaně, která ale není to jediné, co dobrovolníkům tato participace přináší.

Již od samého začátku je nám poskytováno skvělé zázemí, všechno je promyšlené a naplánované.  Pravidelně se účastníme společných online callů s ostatními dobrovolníky a koordinátory. Sdílíme své milé ale i nemilé zážitky, iniciujeme nové nápady, nebo se setkáváme se zajímavými hosty, kteří nám rozšiřují obzory a předávají nám své zkušenosti. Můžeme se také účastnit společných akcí, které jsou pro nás připraveny. Vnímám, že naše účast není brána jako dočasná samozřejmost, ale celý tým se snaží rozšiřovat naše povědomí o společensko-politické situaci v naší zemi. Jsme podporováni v participaci na společenském dění a máme možnost dalšího rozvoje. V neposlední řadě je to prostor a čas, který můžeme trávit s lidmi, se kterými nás spojuje společné vnímání aktuální společenské situace. Je pro mě motivující vidět zájem převážně mladých lidí, kteří si uvědomují stěžejnost našeho působení v Evropské unii.

Hlavní náplní dobrovolníků je ale kontaktní kampaň v ulicích měst po celé republice. Z mých zkušeností mohu říct, že většina setkání v terénu byla příjemná a jako mladému člověku mi dodala záblesk naděje do budoucna. Byla jsem součástí spousty milých interakcí, které mi umožnily nahlédnout hlouběji do myšlenek a úvah našich spoluobčanů. Baví mě debatovat a navzájem se obohacovat různými názory.

Budoucnost a směřování naší země mi nejsou lhostejné, velice mě těší tým lidí, ve kterém společně tuto předvolební cestu podstupujeme. Jsem ráda, že je okolo mě tolik stejně nastavených lidí a můžeme společně tuto komunitu budovat.

Lucie Bělehrádková, dobrovolnice