Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Devadesátka není nic. Harmonikář z Loučné pořád válí

Devadesátka není nic. Harmonikář z Loučné pořád válí

31. 1. 2014

Předsedkyně STAN v Olomouckém kraji Jana Němečková před více než rokem vrámci neotřelé kampaně nabízela, že voličům vysvětlí své plány a priority přímo v teple jejich domovů. Nápad se tenkrát sice nesetkal s příliš kladnou odezvou, ale jedna z návštěv se přece uskutečnila. Došlo k ní v obýváku pana Emila Riedla, který právě oslavil 90. narozeniny a opět ukázal, že hra na harmoniku se nezapomíná a že i v pokročilém věku můžě být člověk stále kreativní.
Devadesátka není nic. Harmonikář z Loučné pořád válí

Devadesátka není nic. Harmonikář z Loučné pořád válí

V podhůří Jeseníků v Loučné nad Desnou slavil v měsíci lednu svoje jubilejní 90. narozeniny Emil Riedl, pro kterého je hudba celoživotním koníčkem. Největším dárkem pro něj bylo 1. místo v hitparádě pořádané českým rozhlasem Ostrava, kde zvítězil se skladbou „Polka pro dva“, na kterou sám skládal noty. Dodnes si zpříjemňuje chvíle hrou na harmoniku, pravidelně chodí v neděli do kostela, kde občas hraje na varhany. „Byl jsem velký hříšník, proto chodím léta nezištně dělat něco pro ty druhé“, říká o sobě oslavenec. Z jeho dobrých očí vyzařuje láska a pokora, takže s tím hřešením to zřejmě nebylo tak zlé.

Pan Emil se zajímá také o politické dění, do obýváku si před senátními volbami pozval před více než rokem předsedkyni STAN v Olomouckém kraji a tehdejší kandidátku na post senátora Janu Němečkovou. Ta si s panem Riedlem tolik kápla do noty, že nemohla chybět mezi gratulanty k jeho významnému životnímu jubileu a stejně jako tenkrát si během sezení v obýváku společně zazpívali při hře na harmoniku.