Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Archiv voleb Volby 2013 Vlasta Kočí (21)

Vlasta Kočí (21)

Jedenapadesátiletá Vlasta Kočí je sedm let starostkou obce Velká Kraš ležící v jesenickém pohraničí. Při korespondenci se známými proto používá označení VK z VK. Při realizaci projektů v tomto chudém regionu, kde lišky dávají dobrou noc, získala dostatek zkušeností, které hodlá v případě zvolení využít také ve sněmovně parlamentu. „Zajímá mě, co se děje v mém okolí. Nechci jen nečinně přihlížet a stěžovat si, jak jsou věci špatné a nefungují, ale prostě jít do toho, pomoci a udělat něco pro změnu k lepšímu. Nabízím slušnost, ověřitelné pracovní i občanské zkušenosti a své přesvědčení, že když se chce, tak to vážně jde, jen je třeba sil a trpělivosti,“ říká o sobě kandidátka.

Vlasta Kočí vystudovala Střední ekonomickou školu v Opavě a před nástupem do funkce získávala zkušenosti jako vedoucí pošty a ekonomka na obci. Je pro ni samozřejmostí transparentní hospodaření a se svěřenými finančními prostředky hospodařit umí. „Je toho hodně, co našim končinám  chybí. Zdravotní péčí počínaje  a dopravní dostupností regionu konče. Nemalou pozornost je potřeba věnovat i školství v našem regionu. Opomenout  nelze  ani  podporu malého a středního podnikání. Na  Jesenicku  se potýkáme jak s vysokou nezaměstnaností, tak s velkou koncentrací nepřizpůsobivých skupin občanů,“ popisuje Vlasta Kočí.

K jejím koníčkům patří četba a ruční práce, aktivně se věnuje také orientálnímu tanci a včelařství. Žije ve spokojené rodině se svým manželem a dvěma dospělými syny.