Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Archiv voleb Volby 2013 Mgr. Radek Brázda (3)

Mgr. Radek Brázda (3)

Jedenačtyřicetiletý Radek Brázda vstoupil do komunální politiky před 15 lety a na radnici v Troubkách se podílel na pokračování obnovy obce po povodni v roce 1997 a podílí se na rozvoji této obce doposud. Modernizace základní školy v uplynulém období byla pro bývalého učitele samozřejmostí a svoje zkušenosti nejen při práci s dětmi, ale také z vedení obce by rád zúročil v případě zvolení poslancem v nadcházejících předčasných volbách. „V našich dětech vidím budoucnost, a proto je potřeba prostředí, v němž získávají vědomosti, znalosti a dovednosti, neustále vylepšovat. Konec konců jsem také učitel a vzdělání a výchova dětí patří k mým prioritám,“ uvedl poslanecký kandidát. 

Starosta Troubek je od podzimu loňského roku členem zastupitelstva Olomouckého kraje, kde pracuje také jako člen výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Je členem předsednictva Sdružení místních samospráv ČR, které od svého vzniku aktivně bojovalo za změnu zákona o rozpočtovém určení daní a dnes se věnuje také problematice nastavení nového programovacího období Evropské unie a otázce dostupnosti služeb na venkově, včetně zachování dostupné sítě základních škol fungujících mnohde jako přirozená komunitní centra obcí. Byl rovněž jedním ze zakladatelů Místní akční skupiny Střední Haná,  prostřednictvím které jsou rozdělovány metodou Leader finanční prostředky na podporu jednotlivých projektů z území Střední Hané. V MAS Střední Haná dnes působí jako její ředitel a z této funkce nepobírá žádný plat.

V rodné obci vede ochotnický divadelní soubor, kde se jako režisér i herec podílí na kulturním a společenském dění v obci. „Ochotnické divadlo je má velká láska, která mi pomáhá odreagovat se od každodenních starostenských povinností, a zároveň jsem mezi stejně naladěnými lidmi, kteří chtějí bavit sebe i druhé. Jsem rád, že tuto mou lásku zdědil můj mladší syn Vojta, který se učí základům amatérského herectví v dramatickém kroužku na zdejší základní škole,“ líčí kandidát svou divadelnickou vášeň. Mimo působení v divadelním souboru je také členem místní TJ Sokol, kde je předsedou revizní komise, dále je členem ekonomické rady farnosti a zapojuje se také do fungování zdejšího fotbalového klubu na pozici člena výboru. Radek Brázda je ženatý a spolu s manželkou vychovávají celkem 4 děti – tři syny a jednu dceru.

V hnutí Starostové a nezávislí působí od jeho vzniku a v krajské organizaci Olomouckého kraje zaujímá post místopředsedy. „Svými znalostmi a zkušenostmi bych chtěl podpořit především opatření, která zachovají dostupné služby ve venkovském prostoru, a to včetně podpory základního školství a z osobního přesvědčení pak také opatření podporujících rodiny s dětmi,“ dodává Radek Brázda závěrem.