Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Archiv voleb Volby 2013 Ing. Tomáš Müller (18)

Ing. Tomáš Müller (18)

Sedmačtyřicetiletý Tomáš Müller věří, že překonané problémy člověka zocelí. Překonává přitom problémy nejen vlastní, ale také problémy svých spoluobčanů jako starosta Nové Hradečné a předseda Místní akční skupiny Uničovsko. Působí aktivně také v mikroregionu Uničovsko, jehož zájmy by rád zastupoval i v poslanecké sněmovně, do které na podzim kandiduje. Pracuje v komisi Rady Olomouckého kraje pro mládež a sport. V případě zvolení do poslanecké sněmovny bude prosazovat finanční úspory a transparentní politiku a hájit zájmy venkova. „I na venkově žijí lidé, kteří mají své potřeby“ říká kandidát.

I zásluhou jeho práce v obci a pro obec získala Nová Hradečná v letošním roce zelenou stuhu v soutěži Vesnice roku a v celostátním kole této kategorie se umístila na stříbrné pozici.

Tomáš Müller vystudoval Vysoké učení technické v Brně a mluví plynně německy. Svou dobrou znalost tohoto cizího jazyka v minulosti upotřebil například v obchodním oddělení pro německy mluvící země firmy UNEX Uničov. Volný čas věnuje své čtyřčlenné rodině, cyklistice a dalším sportům. Se svou manželkou Ilonou přivedl na svět syna Šimona a dceru Markétu, která mimo jiné aktivity dlouhodobě působí v občanském sdružení pořádajícím dobrovolně akce pro děti, mládež a veřejnost.