Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Archiv voleb Volby 2013 Ing. Jana Němečková (4)

Ing. Jana Němečková (4)

Jedenapadesátiletá Jana Němečková vstoupila do politiky s cílem připravit sobě a svému okolí lepší podmínky pro spokojený a kvalitní život. Dvanáct let působila úspěšně v pozici starostky obce Libina, kde nyní pokračuje v komunální politice na postu místostarostky obce. Své mnohaleté zkušenosti a osvědčené schopnosti z vedení obce by ráda zúročila i v poslanecké sněmovně, do které na podzim kandiduje. V případě úspěchu ve volbách se v roli poslankyně zaměří na pomoc sociálně slabým a nepřizpůsobivým občanům. „Dnes je mezi námi velké množství nešťastných a bezradných lidí a jejich bída se stala pro druhé byznysem, to bych chtěla změnit,“ říká kandidátka, která aktivně působí ve vedení sboru Českobratrské církve evangelické a bez víry si dnes svůj život nedokáže představit.  Po podzimních volbách do zastupitelstva Olomouckého kraje se stala členkou Komise pro rodinu a sociální záležitosti Rady Olomouckého kraje, dále je předsedkyní politického hnutí Starostové a nezávislí, kde pracuje v současné době také jako manažerka.

Vystudovaná stavební inženýrka Jana Němečková začínala s komunální politikou jako zastupitelka ihned po revoluci. Svůj kladný vztah k lidem ve svém okolí si budovala už od útlého mládí jako jedna ze sedmi dětí svých rodičů a sama má se svým manželem Oldřichem tři dospělé děti, syna Davida a dcery Peťku a Klárku. Dlouhodobě se vzdělává četbou různé literatury, která má za cíl přinést svým čtenářům lepší pochopení života a vyšší vnímavost k názorům a potřebám ostatních lidí.

Ke svému dosavadnímu působení v komunální politice říká: „V Libině se nám podařilo snížit dluhy obce po osmi letech na méně než třetinu, přestože investice zaznamenaly více jak trojnásobný nárůst. Pokud by takto dokázali hospodařit naši zákonodárci v minulých 20 letech, nemohl by státní dluh narůst do tak obrovských rozměrů a nemusel by být odmazáván na úkor potřebných investic,“ uvádí bývalá starostka.