Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Archiv voleb Volby 2013 Blanka Kolečkářová (23)

Blanka Kolečkářová (23)

Šestačtyřicetiletá Blanka Kolečkářová se během svého života několikrát stěhovala, takže o sobě ráda říká, že je všudezdejší. I proto se pro ni stala osudovou záležitostí komunální politika, která ve všech částech země provází a oslovuje občany. V současnosti pracuje druhé volební období jako starostka obce Držovice, o jejíž osamostatnění od Prostějova se na žádost tamních občanů sama výrazně zasadila. V roce 2012 se stala zastupitelkou Olomouckého kraje, kde pracuje také v komisi pro majetkové záležitosti. Protože její zájem o politiku a občanskou společnost nekončí na hranici obce Držovice a Olomouckého kraje, rozhodla se v letošních podzimních volbách kandidovat do poslanecké sněmovny. Nejen zde by se ráda zasadila o to, aby lidé přestali vnímat politiku negativně.

 

Svůj volný čas tráví v přírodě, ráda hraje na klavír a na kytaru. Čte historii, cestopisy, dokumenty o přírodě i o milnících lidstva. S radostí se podívá na dobrý film, poslouchá dobrou hudbu – ať už vážnou, moderní nebo třeba cimbálovou muziku, u které si ráda zazpívá. „Zajímá mne v životě spousta věcí. Hlavně jsem mým rodičům vděčná za dar víry,  kterou mi předali. Mám ráda lidi a  ráda se směji,“ říká o sobě kandidátka.

 

Za svou práci byla svými spoluobčany odměněna nominacemi v soutěžích Starostka roku 2010, nebo Žena regionu 2012. Blanka Kolečkářová je již 25 let šťastně vdaná a se svým manželem mají dva dospělé syny.

 

O politice v české kotlině závěrem dodává: „Politika je věc, která se dotýká denně nás všech, neboť každý z nás je občanem nějaké vesnice či města. Věřím, že - pokud se do politiky dostanou takoví lidé jako pracovití, stateční a nadšení starostové - bude politika opět na dobré úrovni a lidé si politiků začnou znovu vážit. Vždyť starosty a lidi aktivní v komunální politice, každý z nás zná, protože s nimi bydlí v obci či městě.“