Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Aktuality Ve městě Konici dnes zasedal Krizový štáb

Ve městě Konici dnes zasedal Krizový štáb

16. 3. 2020

Ve městě Konici dnes zasedal Krizový štáb, který přijal preventivní opatření.

Ve městě Konici dnes zasedal Krizový štáb

Ve městě Konici dnes zasedal Krizový štáb

Krizový štáb města Konice zavádí z důvodu snížení rizika přenosu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) nad rámec vládních opatření následující PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ.

Od pondělí 16. března 2020 od 12:00 hodin budou uzavřeny všechny objekty Městského úřadu Konice pro veřejnost. Toto nařízení platí prozatím do 24. března do 6:00 hodin. Krizový štáb také nařizuje v daném období omezit výkon agend státní správy. Místní šetření a správní řízení ve správním obvodu města Konice - obce s rozšířenou působností, budou vykonávána výjimečně, a to v případech, ve kterých hrozí prodlení s dopadem na zdraví účastníků řízení.

V provozu zůstanou veškeré standardní telefonické kontakty na jednotlivá pracoviště úřadu. Podání občanů lze činit výhradně dálkově, tedy prostřednictvím pošty, datových schránek nebo elektronicky se zaručeným elektronickým podpisem přes e-podatelnu. Platby lze činit bezhotovostně.

Provoz sportovišť města Konice, Komunitního centra, budovy zámku, Technických služeb a veřejného WC je pro veřejnost přerušen rovněž do 24. března do 6:00 hod.

Provoz Mateřské školy je na základě rozhodnutí ředitelky a po projednání se zřizovatelem přerušen od 17. 3. 2020 do odvolání.

Celostátní tísňová linka koronaviru tel. 1212.

Ing. Michal Obrusník
Starosta města Konice a předseda krizového štábu

 

Autor: Yveta Sommerová