Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Aktuality Piráti a Starostové jdou do krajských voleb společně. „Máme dost sil i zkušeností, abychom zvítězili,“ říkají

Piráti a Starostové jdou do krajských voleb společně. „Máme dost sil i zkušeností, abychom zvítězili,“ říkají

5. 3. 2020

Hnutí Starostové a nezávislí a Česká pirátská strana budou v Olomouckém kraji kandidovat společně. O vytvoření společné kandidátky pro krajské volby rozhodli hlasováním členové obou stran. Lídrem společné kandidátky bude zástupce hnutí STAN, olomoucký zastupitel a ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého Josef Suchánek. Dvojkou společné kandidátky a lídryní Pirátů bude zkušená komunální zastupitelka a dlouholetá ambasadorka Rekonstrukce státu Zdeňka Dvořáková Kocourková ze Šumperka. 

 

Piráti a Starostové jdou do krajských voleb společně. „Máme dost sil i zkušeností, abychom zvítězili,“ říkají

Piráti a Starostové jdou do krajských voleb společně. „Máme dost sil i zkušeností, abychom zvítězili,“ říkají

„Spojení Pirátů a Starostů v Olomouckém kraji funguje. Ukázalo se to při posledních komunálních volbách například v Olomouci, Prostějově nebo Zábřeze. Krajské volby chápeme jako vyšší formu voleb komunálních. Průzkumy ukazují, že společně máme vysokou šanci tyto krajské volby vyhrát,“ říká krajský předseda STAN Radek Brázda.

„Průnik programů obou stran je na krajské úrovni velký. Protože chceme skutečnou změnu ve vedení Olomouckého kraje, dává smysl netříštit síly a vytvořit společnou kandidátku, s níž chceme zvítězit v krajských volbách. Věříme, že skloubení osvědčené pirátské politiky a pracovitosti s bohatými zkušenostmi politiků z hnutí STAN přinese úspěch,“ říká krajský předseda Pirátů Viktor Tichák. 

O společném postupu rozhodly po několika týdnech vyjednávání členské základny obou stran. Hlasování, které skončilo 5. března, dopadlo ve prospěch společné kandidátky. 

„Bude mi ctí vést společnou kandidátku Pirátů a Starostů. Zanedlouho představíme společný program, ve kterém budeme klást důraz na transparentnost, péči o krajinu, boj se suchem, fungující dopravu, moderní školství i zdravotnictví a férové rozdělování krajských dotací,“ říká lídr hnutí STAN a kandidát na hejtmana Josef Suchánek. 

„Těšíme se na společnou kampaň, v níž se zaměříme na větší propojení občanů a jejich starostů s představiteli kraje. Naším cílem je umožnit občanům Olomouckého kraje efektivně ovlivňovat věci, na kterých jim skutečně záleží,“ říká jednička Pirátů Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Krajské volby se budou konat v říjnu. V Olomouckém kraji se volí celkem 55 zastupitelů. 

 

Kontakty:

Radek Brázda
Předseda STAN Olomoucký kraj
tel.: 737 260 606
e-mail: radek.brazda12@gmail.com
 
Viktor Tichák
Předseda Pirátů Olomoucký kraj
tel.: 777 152 528
e-mail: viktor.tichak@pirati.cz
 
Tomáš Nakládal
volební manažer 
tel.: 724 324 165
e-mail: nakladat@gmail.com
 
Antonín Štěpán
volební manažer
tel.: 733 147 625
e-mail: antonin.stepan@pirati.cz

 

 

Fotoalbum