Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Aktuality Hejtmanem je Josef Suchánek

Hejtmanem je Josef Suchánek

30. 10. 2020

Dnešní ustavující zastupitelstvo Olomouckého kraje se konalo pod rouškou koronavirových opatření, kombinovanou formou prezenční a online účasti.  

Hejtmanem je Josef Suchánek

Hejtmanem je Josef Suchánek

Na ustavujícím zastupitelstvu bylo 47 přítomných, 7 zastupitelů bylo připojeno distančně/online a 1 člen se omluvil. Zasedání řídil zastupitel Ivo Slavotínek, který konstatoval, že zastupitelstvo je schopno zasedat a usnášet se. Hned druhým bodem programu bylo složení slibu členy Zastupitelstva Olomouckého kraje. 

Hlasování o uvolněných členech zastupitelstva. Pro nové období od 31. 10 bude uvolněno 9 zastupitelů: hejtman, 4 náměstci, 3 členové rady a 1 uvolněný člen zastupitelstva, z celkového počtu 55 zastupitelů. 

Hejtmanem Olomouckého kraj byl zvolen Josef Suchánek silnou převahou hlasů, pro se vyslovilo 32, proti byli 4 členové, zdrželo se 18, nehlasoval 1. 

„Děkuji všem za důvěru! Moc si jí vážím a cítím velký závazek,“ řekl Josef Suchánek.   


Kdo je novým hejtmanem Olomouckého kraje?
 
Ing. Josef Suchánek (57 let)
 
Je úspěšný manažer, který má zkušenosti s řízením několika velkých firem a organizací, mezi nimi například velkoobchodní prodejny Makro ČR nebo skupina internetových obchodů Vltava Stores. Naposledy pracoval jako ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého. Dlouhodobě se zabývá řízením lidí a projektů. Hovoří dobře anglicky.

Od roku 2018 je členem hnutí Starostové a nezávislí. Do politiky ho přivedlo přání posouvat věci vpřed a pomáhat měnit Olomouc a její okolí k lepšímu. V březnu 2020 byl zvolen lídrem společné krajské kandidátky PIRÁTI a STAROSTOVÉ a po úspěšných volbách se 30. října stal hejtmanem Olomouckého kraje. Mezi jeho koníčky patří chalupaření, včelaření, příroda, sport a hudba.

 

 

Autor: Yveta Sommerová