Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Aktuality Atraktivní veřejná doprava a nová jízdenka za 10 Kč

Atraktivní veřejná doprava a nová jízdenka za 10 Kč

8. 8. 2022

Dobře fungující veřejná doprava je nedílnou součástí každého moderního města. Pokud bude systém MHD dostatečné atraktivní, pohodlný a spolehlivý, začne ji využívat více lidí. Tím se následně zmenší počet aut v mnohdy přecpaných ulicích Olomouce.

Tramvaj v Olomouci

Tramvaj v Olomouci

Plánujeme proto zavést nový typ krátkodobé jízdenky, který přiláká nové cestující. Ten ocení ti, kteří dojíždějí jen kousek a nechtějí si hned kupovat hodinový lístek. Lístek za 10 Kč s platností 10 minut. Tento typ jízdenky v Olomouci již existoval před zhruba dvaceti lety, chceme se k němu vrátit a doplnit tak současný systém existujících jízdenek.

 

Rovněž hodláme zatraktivnit systém plateb za dlouhodobé kupóny. Stále totiž platí, že ty se občanům nejvíce vyplatí. Zaplatit najednou roční částku 2950,- Kč za kupón však může být pro někoho hodně. Plánujeme proto umožnit platbu za roční kupón podobným způsobem, jako si například předplácíme Netflix. Poměrná částka se z účtu strhává pravidelně každý měsíc.

 

Olomouckou městskou hromadnou dopravu hodláme také propojit se systémem sdílených kol. Ty doplní jízdní řády tramvají a autobusů a umožní nám tak se po Olomouci pohybovat ještě efektivněji. Doprava v Olomouci po mnoha letech stagnace potřebuje nový impuls.

Petr Daněk