Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Advent ve STAN Olomouckého kraje

Advent ve STAN Olomouckého kraje

16. 12. 2023

Letošní advent je v Olomouckém kraji ve znamení charity a dobročinných akcí. Zde jsou některé z nich.

Hejtman Josef Suchánek

Hejtman Josef Suchánek

Parní historický vlak Českých drah projektu Nostalgie přivezl z Olomouce do Prostějova nejen Mikuláše s družinou a plno dětí s rodiči, ale také hejtmana Olomouckého kraje, Josefa Suchánka. Na peróně v Prostějově prodával dobročinný punč ve prospěch útulku pro psy Voříšek v Čechách pod Kosířem.

Hejtman Josef Suchánek pomáhal prodejem punče také v Olomouci na vánočním stánku na Horním náměstí. Výtěžek z této dobročinné akce šel na projekt Korunka Pomáhá, který podporuje hendikepované, nemocné či jinak znevýhodněné děti, ale například i seniory v Olomouckém kraji.

Další charitativní aktivitou podpořili zaměstnanci Krajského úřadu Olomouckého kraje Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc, konkrétně onkologicky nemocné děti. Jak? Jednoduše zakoupili rostlou vánoční hvězdu pro nadaci Šance Olomouc. Stejný nápad měli zaměstnanci Obecního úřadu v Přáslavicích, ZŠ a MŠ Přáslavice pod vedením starostky Jitky Ivanové.

Vyhlášené olomoucké vánoční trhy navštívili také Jan Farský a Danuše Nerudová při jedné z jejich cest jako Evropanů do regionů. Ocenili jejich klidnou atmosféru a podpořili místní řemeslné výrobce.

Autor: Alena Hálková