Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Zubní ordinace v Rychvaldě se opět otevře

Zubní ordinace v Rychvaldě se opět otevře

16. 3. 2018

Po roce marného hledání náhrady za zubařku, která odešla do důchodu, se městu podařilo najít řešení.

V Rychvaldu bude nová ordinace

V Rychvaldu bude nová ordinace

Po roce marného hledání náhrady za zubařku, která odešla do důchodu, se město rozhodlo nabídnout zájemcům dotaci na vybavení ordinace a ukázalo se, že toto rozhodnutí bylo správné. Přihlásili se hned dva zájemci, s jedním z nich už město podepsalo smlouvu. První pacienti by měli být v nové ordinaci ošetřeni již za několik měsíců.

Vzhledem k nedostatku stomatologů v celé republice jsem si s tím dlouho lámala hlavu. Osobní agitace mezi zubaři ani inzeráty v odborných časopisech nepomáhaly. Bylo jasné, že musíme přistoupit k nějakému netradičnímu řešení. Po konzultacích s mnoha odborníky i právníky jsem se rozhodla jít cestou dotace, což se vyplatilo. Jsem si jistá, že vynaložené finance se občanům města mnohonásobně vrátí. Když vás bolí zuby, tak nehledíte na peníze,“ řekla s úlevou po podepsání smlouvy starostka Šárka Kapková (STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ).

S nedostatkem zubních lékařů se nepotýká jen Rychvald. Na neobsazené ordinace a nedostatek stomatologů si již dlouhodobě stěžují mnozí další starostové v rámci celého kraje a tak v mnoha městech a obcích hledají různé způsoby, jak lékaře do svých města a obcí nalákat.

 

Autor: Ladislav Honusek  |  Zdroj: www.rychvald.cz