Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Zastupitelé neschválili opravu zimního stadiónu

Zastupitelé neschválili opravu zimního stadiónu

4. 5. 2018

Plán opravit chátrající zimní stadion v Opavě prozatím na jednání opavského zastupitelstva neprošel o jedin ý hlas.

exteriér zimního stadionu

exteriér zimního stadionu

„Budeme více vysvětlovat nutnost opravy stadionu a prezentovat i jeho historii,“ uvedl náměstek primátora a jednatel opavského hokejového klubu Martin Víteček (STAN). Předpokládá proto, že se schválením opravy bude zabývat opětovně hned příští zastupitelstvo.

Na další týden vedení města svolalo i diskusi zastupitelů, všichni už mají v ruce dokumentaci pro stavební povolení. Bude se diskutovat rozsah rekonstrukce, který by stadion posunul minimálně k hygienickým standardům. Především sociální zařízení tam jsou v katastrofálním stavu. Opozice však žádá prověřit i možnost postavit stadion nový.

Opavský stadion je jedním z nejstarších v Česku, byl postaven v roce 1953 a z drtivé většiny je v původním stavu. Náklady na opravu projekt vyčíslil na 240 milionů. Rekonstrukce stadion by jej měla celý obnovit, zůstal by jen původní skelet. Začít se mělo příští rok, hotovo by bylo v roce 2023. Obnova počítala s novým ledem, tribunami, šatnami a zázemím pro hráče včetně menší tělocvičny, kompletně opravenou restaurací i ubytovacími prostory.

 

Autor: Ladislav Honusek