Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Vítkovice chtějí 60 milionů od poslance Babáka. Za pomluvy

Vítkovice chtějí 60 milionů od poslance Babáka. Za pomluvy

10. 5. 2013

Společnosti Vítkovice a Vítkovice IT Solutions žádají po poslanci Věcí veřejných Michalu Babákovi šedesátimilionové odškodné za poškození dobré pověsti. Podávají na něj žalobu za spojování firem s problémy sKaret.
Vítkovice chtějí 60 milionů od poslance Babáka. Za pomluvy

Vítkovice chtějí 60 milionů od poslance Babáka. Za pomluvy

Důvodem je poslancovo vyjádření v televizi, kde obě společnosti označil za strůjce projektu sKaret. Ten podle něj byl jednou z největších krádeží, za kterou stojí právě skupina ovládaná Vítkovicemi.

"Vnímáme to jako reakci konkurence na naše prohlášení, že jsme schopní vyhrát případné výběrové řízení ministerstva práce a sociálních věcí v oblasti sociálních dávek," komentoval to generální ředitel Vítkovic Jan Světlík.

Michal Babák uvádí, že si za svými slovy stojí. "Není náhodou, že IT zakázky na ministerstvu práce a sociálních věcí řeší policie," sdělil. "Projekt sKarty byl velmi rafinovaně a od počátku vymyšlen jako tunel na veřejné peníze. Jsem o tom pevně přesvědčen," dodal Babák.

Skutečnost, že v neděli v televizi s pozadím sKaret spojil Vítkovice a také uvedl, že do projektu byla zapojena společnost iDTAX, která se podle něj velmi sofistikovaně transformovala do firmy Vítkovice Solutions IT, už nekomentoval.

Podle Světlíka však právě tím ignoroval výpisy z obchodního rejstříku, sbírky listin na veřejných portálech i opakovaná vyjádření skupiny Vítkovice Machinery Group a vítkovické společnosti tak poškodil.

"Společnost iDTAX je stoprocentně vlastněna společností Vítkovice. Nikdy se netransformovala do společnosti Vítkovice IT Solutions, nikdy se nepodílela na projektu sKaret a nikdy se nepodílela ani na zakázce pro ministerstvo práce a sociálních věcí, kterou dělá společnost Vítkovice IT Solutions," uvedl Světlík.

Skupina Vítkovice dala Babákovi lhůtu do čtvrtečního poledne, aby své výroky prokázal, anebo se omluvil. "Vnímali jsme to, že se stal obětí dezinformace a uvede to na pravou míru. Nic z toho se nestalo. Asi obětí není, asi je to řízená kauza," komentoval Světlík. Pokud by se Babák dodatečně omluvil, nevyloučil stažení žalob. "Když zaplatí náklady, které tím naběhly, co by ne."

Autor: Žaneta Motlová, http://ostrava.idnes.cz