Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Ve volbách do Senátu budeme mít kandidáta

Ve volbách do Senátu budeme mít kandidáta

15. 2. 2024

Úspěšný starosta Branky u Opavy a poslanec PhDr. Michael Rataj, Ph.D. oznámil kandidaturu v nadcházejících senátních volbách ve volebním obvodě číslo 68.

Ve volbách do Senátu budeme mít kandidáta

Ve volbách do Senátu budeme mít kandidáta

Podporu jeho kandidatuře vyslovil celostátní výbor Starostů ve čtvrtek 8. února.

Mám radost, že nás na Opavsku bude v senátních volbách zastupovat tak kvalitní kandidát.  Jasně ví, co chce, a umí si stát za svým názorem. Jak ve sněmovně, tak na obci je za ním vidět velký kus práce. Nejen proto jsme mu dali jednoznačnou důvěru,“ uvedla ke kandidatuře předsedkyně STAN v Moravskoslezském kraji Michaela Šebelová.

Michael Rataj je od roku 2018 starostou Branky u Opavy, ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2021 kandidoval jako člen hnutí STAN na 10. místě kandidátky koalice Piráti a Starostové v Moravskoslezském kraji. Se ziskem 6 225 preferenčních hlasů však nakonec skončil druhý, a byl tak zvolen poslancem. V Poslanecké sněmovně je členem Hospodářského výboru a Výboru pro sociální politiku, ale také předsedou Podvýboru pro informační technologie, dávkové systémy a problematiku Úřadu práce. Kromě jiného se věnuje tématům strukturálně postižených regionů a investičních pobídek, ale právě i tématu úřadů práce a reformy dávkových systémů.

Ke své kandidatuře uvedl: „Jako slezský patriot nabízím zejména pracovitost, houževnatost, spolehlivost, zodpovědnost, neústupnost v dosahování cílů, ochotu naslouchat a pomáhat. Neslibuji, ale konám. Přiznávám, že ne vše se mi v životě povedlo na jedničku, ale každá prohra mě vždy zocelila pro další ‚boj‘.“ V senátu chce napomoci řešit reálné problémy občanů a obcí a podporovat strukturálně postižené regiony.

 

Autor: L Honusek 2